کسب مدال برنز مجتبی عابدینی در مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا

نسیم ورزش: نماینده شمشیربازی کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا در سنگاپور به مدال برنز دست یافت.عابدینی

 سومین روز از مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا با برگزاری دیدارهای انفرادی اسلحه سابر مردان در سنگاپور پیگیری شد که طی آن در بخش پسران، عابدینی صاحب مدال برنز شد و اولین مدال کاروان شمشیربازی ایران را به دست آورد. در رقابت های اسلحه سابر همچنین و پاکدامن و رهبری به ترتیب در رده‌های پنجم و ششم قرار گرفتند و باهرارسباران هم دوازدهم شد. در مجموع شمشیربازان امتیازات جهانی خوبی را برای المپیک به نام خود ثبت کردند.

بر این اساس در دیدارهای انفرادی اسلحه سابر مردان که با حضور ۶۰ شمشیرباز برگزار شد مجتبی عابدینی پس از کسب ۶ پیروزی مقابل نمایندگان ژاپن، اندونزی، چین، سنگاپور، استرالیا و هنگ‌کنگ به مرحله حذفی راه یافت. عابدینی در جدول ۶۴ نفره با قرعه استراحت روبرو شد سپس در جدول ۳۲ و ۱۶ نفره به ترتیب حریفانی از ترکمنستان و ویتنام را شکست داد. این شمشیرباز با کسب این دو پیروزی به جمع ۸ بازیکن برتر صعود کرد و در این مرحله مقابل علی پاکدامن صاحب برتری شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عابدینی در جمع ۴ بازیکن برتر آسیا و در مصاف با کیم قهرمان المپیک از کره جنوبی شکست خورد و صاحب مدال برنز شد.

مجتبی عابدینی با کسب این نتایج در مجموع ۳۰ امتیاز به اندوخته‌های جهانی خود اضافه کرد و بدین ترتیب جایگاه خود را برای کسب سهمیه المپیک از رنکینگ جهانی بهبود بخشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *