کاهش ۱۱ درصدی شمار تلفات رانندگی در مازندران

نسیم ورزش : مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: شمار تلفات رانندگی در دی ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد کاهش یافته است.

 

تلفات رانندگی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، علی عباسی  تعداد کل متوفیات ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به پزشکی قانونی مازندران را در دی‌ماه امسال ۴۱ نفر (۳۲ مرد و ۹ زن) اعلام کرد و گفت: این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد کاهش‌یافته است.

عباسی تصریح کرد: از کل متوفیات حوادث رانندگی دی‌ماه محور درون‌شهری ۲۰ نفر، یرون شهری ۱۸ نفر و راه روستایی سه نفر را در برمی‌گیرد، همچنین بیشترین فوتی مربوط به شهرهای ساری و بابل هرکدام با ۸ مورد و شهرهای نور و جویبار بدون فوتی گزارش‌شده است.

وی اظهار داشت: از این تعداد ۱۷ مورد عابر،۱۰ مورد موتورسوار، هشت نفر سرنشین و شش مورد راننده هستند.

عباسی تعداد مصدومین ناشی از تصادفات رانندگی ارجاعی به مراکز پزشکی استان را در دی‌ماه سال جاری، هزار و ۸۱ نفر اعلام کرد که این رقم نسبت به مشابه سال قبل ۱۱ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: از آنجائی که بیشترین فوتی در جاده‌های درون‌شهری رخ‌داده است این می‌تواند هشداری باشد تا بلکه با رعایت نکات ایمنی از قبیل بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و سرنشینان و نیز عدم مکالمه با تلفن همراه و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از پل عابر پیاده برای در کاهش تصادفات مؤثر باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *