کاروان ورزشی پارالمپیک ایران عازم برزیل شد

کاروان ورزشی اعزامی ایران به بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو چهارشنبه شب تهران را به قصد ریودوژانیرو محل برگزاری بازی های پارالمپیک در کشور برزیل ترک کرد.

کاروان ورزشی پارالمپیک ایران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش  ، بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۷ تا ۲۸ شهریور ماه با حضور بیش از چهار و ۵۰۰ ورزشکار معلول و ناتوان جسمی از ۱۷۵ کشور جهان برگزار می شود.
مراسم رسمی بدرقه کاروان ورزشی شهدای منا عصر امروز با حضور شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، معاونان وزارت ورزش و جوانان، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خانواده ورزشکاران پارالمپیکی در محل فدراسیون جانبازان و معلولین برگزار شد.
کاروان ۱۱۱ نفره ورزشکاران پارالمپیکی ایران که از هفدهم شهریور ماه باز ی های پارالمپیک ریو را پیش رو دارند با مراسم رسمی بدرقه که با طنین ملکوتی لبیک اللهم لک لبیک همراه بود، با حضور مسئولان و خانواده های خود، عازم این سفر شدند. کاروان شهدای منا را ۲۳ زن و ۸۸ مرد ورزشکار تشکیل می‎دهند.
محمود خسروی وفا، رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین در این مراسم ابراز امیدواری کرد که کاروان شهدای منا با افتخارآفرینی و کسب مدال های رنگارنگ شادی را برای مردم به ارمغان آورند.
وی گفت: اراده قوی ورزشکاران پارالمپیکی که توانمندی های خود را نشان خواهندداد حاوی پیام مهمی است برای آنها که برغم توانمندی های جسمانی اراده ای برای ورزش ندارند.
خسروی وفا گفت: تلاش ها و برنامه ریزی های خوبی برای افتخار آفرینی این کاروان صورت گرفته که ان شاءالله با توکل بر خدا نتیجه بخش خواهند بود.
معاونان وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مراسم بدرقه این کاروان حضور داشتند.
رئیس کمیته پارالمپیک امروز همچنین در پیامی به وزیر ورزش و جوانان از وی بخاطرحمایت ها و کمک باکاروان ورزشی شهدای منا قدردانی کرد و گفت: انصافا در هیچ دوره ای کاروان پارالمپیک کشور و ورزشکاران جانبازو معلول حمایت نشده بود.
کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران به بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو با نام «منا» و با شعار «توکل، اراده و افتخار» با ترکیب ۱۱۱ ورزشکار و در ۱۲ رشته ورزشی در این دوره از بازی ها حضور دارد.
یک مقام کمیته ملی پارالمپیک درخصوص نامگذاری کاروان ورزشی ایران به نام «منا» به خبرنگار ایرنا گفت: به دلیل همزمانی بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو با ایام مناسک حج و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره جان باختگان حادثه منا در مناسک حج سال گذشته، کاروان ورزشی ایران به نام «منا» نامگذاری شده است.
کاروان ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته های دوومیدانی، وزنه برداری، تیراندازی با کمان، تیراندازی، جودو، قایقرانی کانو، دوچرخه سواری، شنا، والیبال نشسته آقایان و بانوان، فوتبال هفت نفره و پنج نفره و بسکتبال با ویلچر شرکت می کنند.
کم شمارترین رشته ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته شنا و دوچرخه سواری هر کدام با یک ورزشکار و پرشمارترین ورزشکاران ایران در رشته دوومیدانی با ۲۷ ورزشکار هستند.
دوومیدانی کاران پارالمپیکی ایران، پرافتخارترین تیم ورزشی در هفت دوره حضور ایران در بازی های پارالمپیک است. این تیم در بازی های پارالمپیک ۱۹۸۸ سئول، ۹۲ بارسلون، ۹۶ آتلانتا، ۲۰۰۰ سیدنی، ۲۰۰۴ آتن، ۲۰۰۸ پکن و ۲۰۱۲ لندن حضور داشته است.
تیم دوومیدانی پارالمپیکی ایران در پارالمپیک لندن با ۱۶ ورزشکار، پنج طلا، پنج نقره و سه برنز گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *