کاروان ورزشی ایران نقره ای شد

نمایندگان ورزشی ایران در پانزدهمین روز بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته های تکواندو و کشتی آزاد به مصاف حریفان جهانی خود رفتند و آزادکار کشورمان توانست یک مدال نقره کسب کنند و شمار مدال های کاروان ایران را به عدد هشت برسانند.

 

کاروان ورزشی ایران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، بر این اساس، سه طلا از سوی «کیانوش رستمی» و «سهراب مردای» در وزنه برداری و «حسن یزدانی» در کشتی آزاد، یک نقره «کمیل قاسمی» و چهار برنز «سعید عبدولی» و «قاسم رضایی» در کشتی فرنگی و «حسن رحیمی» در کشتی آزاد و «کیمیا علیزاده » در تکواندو کسب شده است.
نتایج پانزدهمین روز نمایندگان ورزشی ایران به شرح زیر است:
**کشتی آزاد اوزان ۸۶ و ۱۲۵کیلوگرم ( علی کریمی و کمیل قاسمی)
رقابت وزن های ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد بازی های المپیک روز شنبه از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران در سالن کاریو کا ۲ شهر ریو آغاز شد و علی کریمی در دیدار نخست «محمد سعداوی» از تونس را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و در دور دوم نیز «میهایل گانف» دارنده مدال طلای سال ۲۰۱۰ جهان از بلغارستان را با نتیجه ۷ بر ۲ شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.
وی در دیدار نیمه نهایی مقابل «سلیم یاشار» دارنده مدال نقره پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۵ جهان و برنز سال ۲۰۱۴ جهان از ترکیه قرار گرفت و برابر این حریف ترکیه ای مغلوب شد و از صعود به فینال بازماند و سبب شد تا علیرضا کریمی نیز وداع زودهنگامی با المپیک ریو داشته باشد.
«کمیل قاسمی» دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز جهان در دور نخست مقابل «جارویس کوری» از کانادا با نتیجه ۵ بر ۲ به پیروزی رسید و در دومین کشتی نیز «کمال عبدالمطلب» از مصر را ۷ بر صفر شکست داد و به یک چهارم نهایی راه یافت.
قاسمی در مرحله یک چهارم نهایی رو در روی «گنو پتریاشویلی» دارنده دو مدال برنز سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ جهان از گرجستان قرار گرفت و در یک کشتی بسیار سخت و در حالی که مبارزه با نتیجه مساوی ۴ بر ۴ به پایان رسید، قاسمی به دلیل داشتن امتیاز درشت (دو بارانداز) برنده این مسابقه شد و به نیمه نهایی راه یافت.
دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز جهان در مرحله نیمه نهایی برابر تراول دلاگنف دارنده دو مدال برنز جهان از آمریکا قرار گرفت و بعد از گذشت ۳۳ ثانیه از زمان کشتی و با یک زیرگیری و چهار بارانداز با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر حریف آمریکایی را شکست داد و راهی فینال شد.
وی در دیدار فینال مقابل «طاها آکگل» دارنده دو مدال طلای جهان از ترکیه با حساب ۳ بر یک شکست و نماینده کشورمان نیز در عین شایستگی صاحب گردن آویز نقره شد.
**تکواندو وزن به اضافه ۸۰کیلوگرم «سجاد مردانی»
نماینده تکواندو کشورمان در نخستین گام به مصاف «پیتا تافاتوفوا» از تونگا رفت که در پایان ۲ راند مبارزه یک طرفه با نتیجه ۱۶ بر یک به برتری رسید و راهی دور بعد شد.
کاپیتان تیم ملی تکواندوی ایران در ادامه با «ماهاما چو» از بریتانیا مبارزه کرد که در نهایت شکست خورد . وی که نتوانست به مرحله شانس مجدد برسد از گردونه رقابت ها حذف شد.
پیش از این مهدی خدابخشی تکواندوکار وزن به اضافه ۸۰ کیلوگرم که شروع مقتدرانه ای را در بازی های المپیک ۲۰۱۶ داشت و مقابل نماینده هندوراس با امتیاز عالی ۱۳ بر یک به برتری رسید در دیدار دوم برابر نماینده جمهوری آذربایجان شکست خورد و شانس حضور در جدول شانس مجدد را ازدست داد و در نهایت حذف شد.
« فرزان عاشورزاده» نیز با شکست در دور نخست مقابل نماینده مراکش حذف شد و«کیمیا علیزاده» با کسب مدال برنز، به نخستین زن تاریخ ورزش ایران تبدیل شد که موفق به کسب مدال در المپیک شده است.
بر این اساس در رشته تکواندو تنها کیمیا علیزاده توانست یک مدال تاریخی را برای المپیک ایران و این رشته دربازی های ۲۰۱۶به ارمغان بیاورد.
کاروان ایران با ۶۴ ورزشکار در ۱۴ رشته ورزشی کشتی (آزاد و فرنگی)، وزنه برداری، جودو، تیراندازی (تفنگ و کمان)، والیبال، تکواندو، بوکس، دوومیدانی، شمشیر بازی، قایقرانی، تنیس روی میز، دوچرخه سواری و شنا در این دوره از رقابت ها حضور دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *