کارنامه تازه‌ترین خرید پرسپولیس +عکس و جدول عملکرد

نسیم ورش : محمدامین آرام‌طبع خرید جدید پرسپولیس تبحر چندانی در یاری رساندن به سیستم هجومی تیمش ندارد با این حال برانکو امیدوار است در فار دفاعی به‌ کارش بیاید.
محمدامین ۳۱ساله اگرچه که سابقه بازی در تیم‌های دسته‌اولی نساجی مازندران و آلومینیم هرمزگان را دارد اما برای اولین‌بار با صبا در لیگ دوازدهم پای به سطح اول فوتبال ایران گذاشت.

این مدافع چپ ریزاندام طی چهار فصل برای صبا در لیگ برتر ۶۸ بازی انجام داد تا امروز با ۵هزار و ۶۰۰دقیقه تجربه مفید، پرسپولیسی شود.

عملکرد غیرقابل دفاع در حمله

اینکه آرام‌طبع ذاتا یک مدافع گلزن نیست ادعایی است که آمار آن را تایید می‌کند. این مدافع تاکنون موفق به گلزنی در ادوار لیگ برتر نشده و تنها سه مرتبه برای همبازی‌هایش پاس گل ارسال کرده که عملکردی قابل دفاع در فاز هجومی نیست.

محمدامین هفته اول لیگ دوازدهم مقابل پیکان پاس گل داد و بعد در لیگ‌های ۱۴ و ۱۵ دو پاس گل برابر تیم فولاد ارسال کرد.

استارت با پیکان

خرید جدید پرسپولیس اولین‌بار در لیگ دوازدهم پیراهن صبا را پوشید. پنجشنبه ۲۹ تیرماه سال ۹۱ این مدافع ۹۰دقیقه شریک پیروزی دو بر یک صبا برابر پیکان بود در شرایطی که میلاد نوری ۲ گل برای تیم پیروز به ثمر رساند. دو گل دیگر صبا در بازی ۳ سال و ۱۱ ماه و ۶ روز قبل را محسن بیات و رامین رضاییان زدند. که این آخری احتمالا دوباره با آرام‌طبع در فصل اخیر همبازی خواهد بود.

با نظر صمد فیکس شد

مصدومیت زودهنگام، سوغات اولین حضور آرام‌طبع در لیگ برتر بود. در ایستگاه دوم لیگ ۱۲، فقط ۴۸ دقیقه فرصت بازی برابر ذوب‌آهن را یافته بود که مصدوم شد تا یک فصل و نیم بیرون بماند.

تازه‌وارد پرسپولیس، اولین‌بار با نظر صمد مرفاوی این شانس را پیدا کرد تا در هفته ۱۶ لیگ سیزدهم دوباره با رفع مصدومیت خود پیراهن صبا را بپوشد. آرام‌طبع جمعه ۸‌ آذرماه سال ۹۲ برابر ملوان ۲۱دقیقه بازی کرد و پس از آن نوبت به حضوری کوتاه‌مدت مقابل نفت رسید. در نهایت از دیدار با فجر سپاسی وارد ترکیب اصلی صبا شد و این آغاز راهش برای رسیدن به جایگاهی ثابت بود.

حال باید دید مدافعی که فصل قبل در تیم علی‌ دایی به ترکیب اصلی رسیده بود، در اردوی سرخپوشان هم مدافعی تاثیرگذار لقب خواهد گرفت یا خیر؟

جدول عملکرد مدافع جدید پرسپولیس در لیگ برتر همراه با صبا

لیگ

تعداد بازی

حضور در ترکیب اصلی

مجموع دقایق بازی

رتبه نهایی در لیگ

نکته ویژه

۱۲

۲

۲

۱۳۸

نهم

اولین‌بار هفته اول لیگ ۱۲ برابر پیکان به میدان آمد

۱۳

۱۰

۹

۷۸۸

نهم

از هفته ۲۲ و بازی با فجر، بازیکن اصلی صبا شد

۱۴

۲۶

۲۴

۲۱۹۱

نهم

در بازی رفت ۲۶دقیقه برابر پرسپولیس به میدان آمد و بازی برگشت ۹۰دقیقه

۱۵

۳۰

۲۸

۲۵۰۲

هفتم

هفته آخر لیگ ۹۰دقیقه برابر استقلال از خوب‌های زمین بود

مجموع

۶۸

۶۳

۵۶۱۹

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *