چندخبر از ورزش گیلان:ووشو، واترپلو و تنیس روی میز

نسیم ورزش:  رئیس هیئت ووشو استان گیلان گفت: استان گیلان از پتانسیل بالایی در  رشته ووشو برخوردار میباشد و هیات استان با تعامل بسیار خوب با ادارات و نهاد های مرتبط مثل آموزش و پرورش ، اداره کل ورزش و جوانان ، صدا و سیما به ترویج این رشته در بین جوانان میکوشد و با این اوصاف آینده ی روشنی برای ووشو استان دیده میشود.
مسعود نوبخت با اشاره به کارنامه هیوت ووشو در شش ماهه اول سال گفت:برای اولین بار در استان حضور تیم بانوان در لیگ ووشو کشور را داشتیم ، در اولین دوره مسابقات ساندای نوجوانان کشور یک مدال طلا در بخش بانوان و یک مدال برنز در بخش آقایان کسب نمودیم.
نوبخت افزود: هیئت استان گیلان از تمامی ظرفیت ها برای بالا بردن دانش فنی و کیفی در این رشته استفاده خواهد نمود و در راستای این هدف تعامل و همکاری خود را با سپاه استان گیلان شروع کرد.
نوبخت یکی از مشکلات ووشو استان کیلان را نداشتن مکان اختصاصی یا خانه ووشو بیان نمود و افزود: با همکاری  بین هیات ووشو استان گیلان و اداره کل ورزش و جوانان مشکلات و کاستی های هیئت رو به کاهش می باشد .
نوبخت در پایان بحث تقدیر از ورزشکاران را بسیار مهم و ضروریدانست و گفت: تقدیر از ورزشکاران،مدال آوران و مربیان جزو وظایف مسولین استانی میباشد زیرا  این تقدیر و تشکر ها باعث ایجاد شور و انگیزه در ورزشکاران خواهد شد و از این رو هیئت ووشو استان در مناسبتهای مختلف از مدال آوران کشوری و مربیان با سابقه به همراه مسولان استانی تقدیر بعمل آورد که از جمله این مراسم ها میتوان به مراسم تجلیل از دختران نمونه هیئت ووشو بمناسبت گرامیداشت ولادت حضرت معصومه و برگزاری جشن میلاد حضرت علی اکبر و تجلیل از قهرمانان و مربیان اشاره نمود.

 
 *شروع رقابت های لیگ ووشو جوانان استان گیلان
رقابت های لیگ ووشو جوانان استان گیلان تحت عنوان جام شهدای مدافع حرم در بخش آقایان از پانزدهم آبان ماه آغاز می شود.
مسعود نوبخت اظهار داشت: هفته اول رقابت های ووشوی جوانان جمعه با حضور ۵ تیم از شهرستان های فومن ، ماسال،رشت،صومعه سرا و آستانه  در بخش ساندا و در قالب ۸ وزن برگزار خواهد شد.
رئیس هیئت ووشو استان گیلان با اشاره به پتانسیل بالای استان گیلان در رشته ووشو اشاره کرد و گفت: این لیگ اولین بار در استان گیلان در راستای پیشبرد اهداف هیئت برای بالا بردن سطح فنی ورزشکاران ،داوران و مربیان و همچنین جهت ایجاد شور و انگیزه مضاعف برای آنها آغاز بکار میکند.

*حضور تیم واترپلوی زیر ۱۷سال در لیگ کشوری
رئیس هیات شنا ، شیرجه و واترپلوی گیلان گفت : تیم اکسید آهن به عنوان نماینده استان برای اولین بار در لیگ واترپلوی زیر ۱۷ سال کشور حضور یافت .
پرویز گلریز اظهار داشت : دوره نخست رقابت های واترپلوی قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور از امروز در تهران برگزار می شود و تیم اکسید آهن نیز به مصاف حریفان خود می رود .
وی اظهار کرد : رقابت های واترپلوی زیر ۱۷ سال پسران کشور در دو گروه در استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی و استخر ۹ دی تهران برگزار می شود که تیم اکسید آهن گیلان در گروه دوم این رقابت ها حضور دارد .
وی بیان داشت : بر این اساس ، تیم اکسید آهن گیلان در گروه دوم با تیم های فارس، شهید نوفلاح ، پیشگامان یزد، هیات شنای زنجان، هیات شنای اصفهان، پالایش نفت آبادان ، خراسان رضوی در استخر ۹ دی به رقابت خواهد پرداخت .
رئیس هیات شنای گیلان بیان کرد : آرام قرطاسی ، آیدین قشمی ، امیرمحمد بایرامی ، علیرضا کفیل ، سبحان نجفی ، امیرمحمد حاج رضایی، ایلیا نادرنژاد ، اشکان اجاق زاده ، کسری عدل ،علی نوروزی ، آرین خوش اخلاق اعضای تیم واترپلوی زیر ۱۷ سال اکسید آهن گیلان را در رقابت های قهرمانی کشور تشکیل می دهند .
وی ادامه داد : همچنین مجید قرطاس به عنوان سرمربی ، آرمین قلی زاده به عنوان مربی و جلیل اسماعیل نیا به عنوان سرپرست تیم واترپلوی اکسید آهن را در رقابت های قهرمانی کشور همراهی می کنند .
گلریز خاطرنشان کرد : مرحله دوم رقابت های واترپلوی زیر ۱۷ سال قهرمانی کشورکه به میزبانی استان های اصفهان و خراسان رضوی میباشد در   ۲۵  و ۲۶ آذر ماه سال جاری  برگزار خواهد شد و امیداوریم که تیم اسید آهن گیلان با درخشش در دور اول این مسابقات ، جواز حضور در دور دوم این رقابت ها را کسب کند.
*افتخار افرینی شناگران گیلانی در رقبتهای قهرمانی کشور
تیم شنای گیلان توانست در رقابتهای قهرمانی کشور  یک مدال طلا و  چهار مدال نقره و چهار  مدال برنز   کسب کند.
 تیم شنای استان گیلان در رقابتهای شنای مسافت کوتاه مردان قهرمانی بزرگسالان کشور جام سرداران شهید آذربایجان که از روز سه شنبه ۱۲ آبان به مدت دو روز  در تبریز برگزار شد حضور یافت و مدالهای رنگارنگی را به ارمغان آورد.
دو شناگر گیلانی اکبر رنجکش در رده سنی ۳۴-۳۰ سال و فرید کوچکی پور در رده سنی ۲۹-۲۵ سال درغالب تیم گیلان در این دوره از مسابقات حضور یافتند و با ۴۰ شناگر در ۶ ماده به رقابت پرداختند و نتایج زیر بدست آمد :
فرید کوچکی پور در مواد ۱۰۰ متر آزاد مقام اول  ، در  ۱۰۰ متر کرال پشت و ۵۰ متر پروانه مقام دوم و در مواد۵۰ متر آزاد و۱۰۰ متر قورباغه مقام سوم را به نام خود ثبت کرد .
اکبر رنجکش در مواد ۱۰۰ متر آزاد  ، ۵۰ متر آزاد  مقام دوم و در مواد ۵۰ متر پروانه  و  ۲۰۰ متر مختلط انفرادی مقام سوم را بدست آورد.

*حضور هیئت تنیس روی میز گیلان در هاله ای از ابهام
مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون تنیس روی میز در حالی ۱۶ آبان ماه برگزار می شود که بحث بر سر به عنوان یکی از اعضای مجمع که حق رای دارد در حال بالا گرفتن است.
از مجموع ۳۲ هیات تنیس روی میز در استانها ۵ هیات از جمله گیلان به دلیل این که رییس هیئت استعفا داده و با سرپرست اداره می شوند حق رای ندارند و در انتخابات فدراسیون شرکت نمی کنند، این موضوعی است که وزارت ورزش همیشه به رعایت آن تاکید داشت اما سرپرست دبیری فدراسیون تنیس روی میز با انتقاد از وزارت ورزش و جوانان انتقاد گفت : فدراسیون ها براساس روال مرسوم باید فهرست افراد حائز رای در مجمع انتخاباتی را تهیه و به وزارت ورزش ارایه کنند اما در انتخابات پیش روی فدراسیون تنیس روی میز، وزارت ورزش برعکس عمل کرده است .
چندی قبل منصور مولایی‌پور، رئیس هیئت تنیس روی میز استان گیلان بنا به دلایلی از جمله واگذاری سالن اختصاصی تنیس روی میز استان به بخش خصوصی از سمت خود استعفا کرد. با توجه به بلاتکلیف بودن رئیس این هیئت پس از استعفای مولایی‌پور که ریاست سازمان امور اقتصادی و دادرایی استان گیلان را نیز داراست، گیلان از داشتن حق رأی در انتخابات ریاست فدراسیون تنیس روی میز محروم شده بود.

 

طی روزهای اخیر احمد سعادتمند، سرپرست فدراسیون تنیس روی میز از قبول استعفای مولایی‌پور امتناع کرد. همین مسئله نیز باعث شد تا دبیر مجمع انتخابات فدراسیون با ارسال دعوت‌نامه به هیئت استان گیلان رسماً برای حضور این هئیت در رأی‌گیری برای انتخاب رئیس جدید دعوت کند. بنابر این گزارش هیات‌های تینس روی میز چهار استان سمنان، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، کرمان به دلیل آنکه با سرپرست اداره می‌شوند، نمی‌توانند در رای گیری برای انتخابات ریاست فدراسیون شرکت کنند اما استعفای رییس هیئت گیلان پذیرفته نشد و وی می تواند در انتخابات شرکت کند.
بهروز جلالی سرپرست دبیری فدراسیون تنیس روی میز نیز در این خصوص گفت : در حال حاضر وزارت ورزش فهرست اعضای شرکت کننده و حائز رای در این مجمع انتخاباتی را تهیه کرده است که این موضوع در مجامع انتخاباتی سابقه نداشته است .

 

مسوولان فدراسیون تنیس روی میز نسبت به این موضوع اعتراض دارند و براین باورند که باید پیش از آن با فدراسیون هماهنگی های لازم صورت می گرفت . سرپرست دبیری فدراسیون تنیس روی میز گفت: به جز مهرداد بابادیوند که چند روز پیش به طور رسمی از نامزدی این فدراسیون انصراف داد نامزد جدیدی از شرکت دراین مجمع انتخاباتی انصراف نداده است.
وی در مورد افراد دارای حق رای در این مجمع انتخاباتی گفت : از مجموع ۳۲ هیات ۵ هیات به دلیل این که با سرپرست اداره می شوند حق رای ندارند و درانتخابات شرکت نمی کنند. جلالی افزود: نوشاد عالمیان،افشین نوروزی و ندا شهسواری نماینده ورزشکاران هستند و نمایندگان باشگاه های دانشگاه آزاد و پتروشیمی بندر امام به عنوان نمایندگان باشگاه دارای حق رای هستند همچنین مهرداد بابادیوند نیز نماینده مربیان است .
به گفته وی محمود رهیده نماینده داوران دراین انتخابات است و نمایندگان وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی،وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری،نیروهای مسلح،کارگری،کمیته ملی فدراسیون تنیس روی میز هم اکنون با حضور احمد سعادتمند با عنوان سرپرست اداره می شود و مجمع انتخاباتی این فدراسیون شانزدهم آبان ماه با حضور ۱۷ نامزد درمحل آکادمی ملی المپیک برگزار می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو