چرا مردم از دولت روحانی انتظار تخلف مالی ندارند؟

نسیم ورزش : آنگونه که از شواهد پیداست دولت عزم خود را برای برخورد با این مسئله جزم کرده است / مردم از دولت روحانی انتظار چنین مسائلی را ندارند. مردم به دولت روحانی رای دادند تا شاهد اتفاقاتی که در دولت احمدی نژاد بودند در دولت روحانی نباشند.

ماجرای حقوق‌های میلیونی برخی مدیران دولتی همچنان در صدر اخبار کشور است. مسئله‌ای که مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای دولت به آن اشاره کردند و خواستار برخورد دولت با این مسئله شدند. ایشان در این دیدار فرمودند:« موضوع حقوق های نجومی، در واقع هجوم به ارزش ها است اما همه بدانند که این موضوع از استثناءها است و اکثر مدیران دستگاهها، انسانهای پاک‌دست هستند، اما همین تعداد کم نیز خیلی بد است و باید حتماً با آن برخورد شود.»

رئیس جمهور روحانی با اشاره به مراسم افطاری هیأت دولت با مقام معظم رهبری،گفت:« ایشان فرمودند بایستید و ما نیز حتماً در برابر حقوق‌های نامتعارف خواهیم ایستاد و دکتر جهانگیری نیز موظف شدند تا لحظه آخر این قضیه را پیگیری کرده و به مردم گزارش دهد.»

آنگونه که از شواهد پیداست دولت عزم خود را برای برخورد با این مسئله جزم کرده است اما مسئله‌ای که در این میان دولت باید به آن توجه کند این مسئله است که مردم از دولت روحانی انتظار چنین مسائلی را ندارند. مردم به دولت روحانی رای دادند تا شاهد اتفاقاتی که در دولت احمدی نژاد بودند در دولت روحانی نباشند.

جهانگیری معاون اول دولت روحانی در سخنان به رفتار غیرقانونی در دولت احمدی نژاد اشاره می‌کند و می‌گوید:« متاسفانه این سنت (پرداخت‌های نامتعارف) وقتی گذاشته شد که در دولت (دولت دهم) به عنوان مهمترین رکن تصمیم‌گیری این نظام نشستند دور خودشان و تصمیم گرفتند به خودشان نشان و سکه بدهند. از یک جمع ۳۰ نفره دولت به ۲۷ نفر از خودشان نشان درجه دو و درجه یک با ۷۵ و ۱۰۰ سکه دادند.»

دولت احمدی نژاد هیچگاه حاضر نشد در برابر اشتباهات خود عذر خواهی کند و حتی در بسیاری از مواقع این اشتباهات را توهم مخالفان خود و حاصل توطئه آنها دانست. به طور مثال احمدی نژاد در سال‌هایی که در قدرت حضور داشت در برابر تخلفات رحیمی گفته بود: «من به رهبری هم گفته ام که اگر ثابت شود که رحیمی حتی یک ریال هم اختلاس کرده من به تلویزیون آمده و ضمن عذرخواهی اعلام می کنم که شایستگی این سمت را ندارم.»

مردم در خرداد ۹۲ به روحانی رای دادند تا دیگر شاهد این تخلفات و بهانه‌آوری‌ها نباشیم. مردم از این دولت انتظار دارند که هرچه زودتر از طریق قانونی با این تخلف‌ها بخورد کند و اجازه تکرار آن را ندهد.

برای مردم اصلا قابل پذیرش نیست کسی در جمهوری اسلامی ده‌ها برابر یک کارگر و کارمند ساده حقوق بگیرد. بدتر از این حقوق‌ها، بهانه‌هایی است که برخی از مدیران برای دریافت این حقوق‌ها دارند. دولت روحانی همچون تغییرات گسترده‌ای در کشور نسبت به زمان احمدی نژاد انجام داده است، در این زمینه و تخلفات مالی مدیران هم باید با قاطعیت تغییراتی عظیم را انجام دهد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *