چرا سید مهدی ابطحی در شهروند موفق نبود؟

نسیم ورزش / شعبان وفایی نژاد: قبل از اینکه بحث عدم توفیق سید مهدی ابطحی در تیم شهروند برای لیگ برتر فوتسال کشورمان را مطرح کنم جا دارد از زحمات و تلاش های این سرمربی صاحبنام و خوشنام فوتبال و فوتسال کشورمان قدردانی کنم اما علت ناکارآمدی ابطحی در تیم شهروند را می توان به صورت گذرا اینطور مورد بررسی قرار داد:شعبان وفایی نژاد
۱- عدم آشنایی و به کارگیری مهره هایی که بتواند در شرایط بحرانی مشکل گشای تیم باشد.
۲- عدم انتخاب بازیکنانی که بتوانند در ضربات آخر موفق عمل نمایند یا بازیکنانی که در خط حمله زهردار بازی کنند.
۳- عدم توانایی در مهره چینی و تعویض های بی موقع که موجب نجات تیم در شرایط شکست شوند.
۴- حواشی در تیم ؛ در برخی از موارد افراد سایه دخالت های بی مورد در امور فنی و حتی بحث جذب بازیکنان داشتند که این افراد قصد داشتند صاحب منافع مالی در جذب نفرات باشند که در این ارتباط سید مهدی ابطحی مانع آن بود و همین عامل باعث گردید عدم هماهنگی و همکاری ایشان قابل تأمل بوده است که قصد کالبد شکافی در این حوزه را نداریم .
۵- فشارهای بیرونی زمین ؛ متأسفانه در پایان برخی از بازی های شهروند ، رسانه ملی در مازندران در حوزه فنی و نتایج فنی تیم ، از برخی از افراد مصاحبه می گرفت که موجب تخریب و تضعیف جایگاه سرمربی بود و حتی در تهیه مصاحبه ها تعدادی از لیدرها را نیز وادار به مصاحبه می کردند .
۶- وی مدعی بود که یک سال است حق الزحمه دریافت نکرده اما مسئولین اعتقاد داشتند همه حق وحقوق سرمربی تیم پرداخت شده و حتی اکثر بازیکنان برای مدت قانونی که طی شده پرداخت کرده اند .
و اما نکات قوت و ارزشمند عملکرد ابطحی را در جایگاه سرمربیگری تیم شهروند می توانیم اینطور برشماریم :
۱- جوانگرایی ۲- مبارزه با بازیکن سالاری ۳- مخالفت با خودمحوری ها ۴- احیای انتخاب بازیکنان با ملاک و معیارهای شایسته سالاری ۵- عدم اجازه دخالت به افراد متفرقه و حاشیه ساز در اخذ قراردادهای مالی با بازیکنان یا کادر فنی ؛ به هر حال ابطحی حرف اول و آخر را می زد که باب میل خیلی ها نبود .
شاید حاصل تلاش عملکرد او در جوانگرایی و حذف غوغا سالاری و هیاهوگری در آینده فوتسال ساری مفید واقع شود اما آنچه که در برهه کنونی بحث اصلی و نیاز تیم بوده کسب نتایج لازم بوده تا هم تماشاگران و هم مسئولین را راضی نماید .
و اما یک موضوع مهم که بیان آن خالی از لطف نیست بنای این تیم سیاسی و تبلیغاتی بوده و برای همه فصول ، ابزار سیاسیون برای انتخابات و … است در انتخابات مجلس خبرگان رهبری – انتخابات مجلس و حتی شورای شهر و خارج شدن بسیاری از مدیران از بحران های سیاسی و اجتماعی و ورزشی ، از شهروند استفاده های گوناگونی می شده است . اگر روند نتایج تیم کسب پیروزی ها باشد بدون شک این پیروزی ها به هر قیمتی باشد با تهدید ، توهین و هتک حرمت داوران یا کادر فنی بازیکنان تیم مقابل و نماینده فدراسیون یا بازی جوانمردانه فنی و عقلانی معنا نداشته و ملاک کسب نتایج لازم است در سویی دیگر تشویق تماشاگران و هدایت احساسات و تحریک افکار عمومی جهت تأمین منافع سیاسی در کسب نتایج ورزشی می باشد مسئولین تیم چه ورزشی ها و چه سیاسیون و شورائیان و اجتماعی ها و مذهبی ها تنها از این تیم پیروزی می خواهند حال این کسب پیروزی ها به چه صورتی باشد در افکار آنها فرقی ندارد و بس.
از طرفی دیگر طی یک هفته ورزشی تنها یک بار نام ساری دررسانه ملی مطرح می شود آنهم برای برنامه یا نتایج مسابقات لیگ برتر فوتسال و در این شرایط شما نمی توانید از سرمربی یک تیم طرح برنامه جوانگرایی و بازی خوانی بخواهید .

فراموش نکنیم فضای داوری ها در فوتسال کشورمان همواره علیه تیم ساری آنهم به جهت برخورد غلط و زننده ای که با داوران لیگ برتر در سالن جهان پهلوان سید رسول حسینی شده ، وجود دارد که همه این موارد باعث شده که شخصیت فوتسال ساری در لیگ برتر هیچگاه آنطوری که باید مورد توجه سکانداران فوتسال کشور قرار نگیرد . اگر وجود مدیری همچون سعید نجاریان به عنوان مدیرعامل و صاحب امتیاز این تیم در کمیته فوتسال کشور نبود و اگر وی نقشی در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های فوتسال کشور نداشت شاید ما امروز شاهد حذف نام ساری از فوتسال کشور و محرومیت ها و محکومیت های مختلف برای این رشته ورزشی در مرکز مازندران بوده ایم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *