پیگیری کمیته بین المللی المپیک در مورد سو‌ءاستفاده از تصویر بهداد سلیمی

نسیم ورزش : مشاور حقوقی کمیته ملی المپیک ایران از پیگیری و نامه نگاری با کمیته بین المللی المپیک در موضوع سو‌ءاستفاده از تصویر بهداد سلیمی برای تبلیغ مواد مخدر در یک رسانه آلمانی و پیشگیری از اتفاقات مشابه برای قهرمانان ورزشی ایران خبر داد.

 

کمیته بین المللی المپیک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش  از کمیته ملی المپیک ؛ «پرند عزیزی» عضو دادگاه حکمیت بین المللی ورزش (CAS)، تصریح کرد: استفاده ازعکس بهداد سلیمی، قهرمان ملی و المپیکی کشورمان در یکی از صفحات شخصی شبکه اجتماعی اینستاگرام که متعلق به فردی مروج مصرف یک ماده مخدر بود را بر حسب وظیفه ذاتی کمیته ملی المپیک و همچنین نامه ارسالی از سوی فدراسیون وزنه برداری پیگیری خواهیم کرد.
عزیزی در ادامه گفت: این صفحه اینترنتی مخاطب چندانی نداشته و گرداننده آن فردی به نام «آماندا ری» از علاقه مندان به موسیقی و یکی از مواد مخدر است که برای چنین تبلیغات ناشایستی حتی از عکس قهرمانان دیگر کشورها همچون «یوسین بولت» قهرمان المپیکی دوومیدانی و «مایکل فلپس» قهرمان المپیکی شنا و برخی از چهره های سرشناس سیاسی جهان همچون «اوباما» و «مرکل» استفاده ابزاری کرده است.
مشاور حقوقی کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد: به همین منظور کمیته ملی المپیک در جهت صیانت از نام ورزش ایران و قهرمانان ملی و محبوب کشورمان در عرصه جهانی، طی نامه ای رسمی از بخش حقوقی کمیته بین المللی المپیک درخواست کرد تا ضمن پیگیری این موضوع، در صورت امکان تمهیدات و راهکاری لازم برای برخورد با چنین مسائلی و همچنین عدم تکرار استفاده از عکس قهرمانان ورزشی ایران و سایر کشورها در شبکه های اجتماعی اندیشیده شود.
وی در پایان گفت: گرچه محتویات منتشره در فضای مجازی غیرقابل کنترل است، اما کمیته بین المللی المپیک (IOC) با توجه به جایگاه ویژه ای که در بزرگترین مجامع تصمیم گیری از جمله سازمان ملل دارد، می تواند در این زمینه و جهت جلوگیری از اتفاقات غیرقابل جبرانی که ممکن است برای هر یک از قهرمانان ورزشی و المپیکی رخ دهد، پیگیری و تمهیدات ویژه ای در نظر بگیرد.
بهداد سلیمی یکی از وزنه برداران پرافتخار ایران است که در بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن صاحب مدال طلا شد. او دو مدال قهرمانی و یک نقره جهان را نیز در کارنامه افتخارات خود دارد. سلیمی در حال حاضر خود را برای پیکارهای قهرمانی ۲۰۱۷ جهان آماده می کند و قصد دارد در رقابتهای قهرمانی آسیا ۲۰۱۷ در عشق آباد شرکت کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو