پیش بینی دمای زیر صفر درجه برای مازندران

نسیم ورزش : هوای مازندران با توجه به ماندگاری سامانه سرد بارشی در استان تا پایان هفته،دمای هوا در روزهای آینده  کاهش یافته و احتمالا در برخی مناطق به زیر صفر برود .

 

زیر صفر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزرش ، سامانه بارشی از عصر جمعه گذشته وارد مازندران شد و از روز شنبه هم دمای هوای استان بین ۸ تا ۱۵ درجه در مناطق مختلف کاهش یافت .
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران شامگاه یکشنبه گفت که سامانه سرد بارشی تا پایان هفته در استان ماندگار است .
احمدی اسدی افزود : احتمال کاهش بیشتر دما در روزهای آینده از جمله پایان هفته وجود دارد و ممکن است دمای هوا در بعضی مناطق به زیر صفر برسد.
وی گفت که بارندگی هم به تناوب تا چهارشنبه در مناطق مختلف استان ادامه خواهد یافت که در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.
** ثبت حدود ۹۰ میلی متر بارندگی
اسدی میزان بارندگی از عصر جمعه تاکنون در استان را مناسب توصیف کرد و افزود : بیشترین میزان بارندگی در این مدت در نوشهر با ۸۸ میلی متر ثبت شده است.
وی ادامه داد : رامسر با ۵۰ و بابلسر با ۳۰ میلی متر هم بعد از نوشهر بیشترین بارندگی را داشتند و در ساری و مناطق شرقی مازندران هم حدود ۲۰ میلی متر باران بارید.
اسدی در باره میزان بارش برف هم گفت : اگر چه مناطق کوهستانی و ارتفاعات در این مدت شاهد بارش برف بود و بعضی مناطق را هم به صورت کامل سفیدپوش کرد ، ولی به علت آب شدن روزانه ، امکان اندازه گیری وجود نداشت .
وی افزود که برف در مناطق کوهستانی و ارتفاعات همچنان در حال باریدن است و در روزهای آینده هم ادامه می یابد.
** بلده سردترین ، امیرآباد گرم ترین
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران با توصیه به کشاورزان ، صیادان ، رانندگان و دیگر اقشار جامعه برای اتخاذ تدابیر احتیاطی در برابر سردتر شدن هوا ، گفت که سردترین نقطه مازندران امروز یکشنبه منطقه ‘ بلده ‘ در غرب بود که ساکنان آنجا دمای هوای منفی سه درجه را تجربه کردند.
وی گرم ترین نقطه استان در ۲۴ ساعت گذشته را هم بندر امیرآباد در بهشهر معرفی کرد و افزود : دمای هوا در گرم ترین زمان در این منطقه به ۱۲ درجه بالای صفر رسید.
اسدی دمای هوای شهر ساری را هم در گرم ترین زمان امروز ۱۱ درجه اعلام و پیش بینی کرد که در سردترین زمان امشب به حدود ۶ درجه کاهش یابد.
در همین حال گزارش خبرنگاران ایرنا حاکیست که برف گستره کوهستانی مازندران را در مناطق غربی و مرکزی سفیدپوش کرده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو