پیاده روی کارکنان شبکه بهداشت و درمان نکا به مناسبت هفته سلامت

نسیم ورزش: همزمان با هفته سلامت، کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان نکا با همکاری اداره ورزش و امور جوانان و نیروی انتظامی روز چهارشنبه همایش پیاده روی برگزار کردند.

دراین همایش، کارکنان شبکه بهداشت، نیروی انتظامی و ورزش و جوانان در مسیر سه کیلومتری ابتدای کوهسارکنده تا جنگل را پیاده روی کردند.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نکا درگفت وگو با ایرنا با تاکید بر نهادینه کردن امر پیاده روی در زندگی گفت: پیاده روی کم هزینه ترین ورزش برای حفظ سلامتی و پیشگیری از بسیاری بیماری ها است که امیدواریم در دستور کار همگان قرار گیرد.
اسماعیل محمودیان با تاکید بر اینکه هر فرد باید در طول هفته به مدت نیم ساعت پیاده روی کند، یادآور شد: با توجه به اینکه استان مازندران از جمله استان های دارای رتبه بالا در دیابت و بیماری قلبی و عروقی است لذا توجه به امر پیاده روی باید در دستور کار قرار گیرد.
مدیر شبکه بهدشات و درمان نکا یادآور شد: برنامه های این همایش پیاده روی تا ظهر امروز با صرف غذای سالم و محلی و برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی ادامه دارد.
وی با اعلام اینکه هفته سلامت امسال با شعار ‘ غلبه بر دیابت’ در دستور کار قرار گرفته است، یادآور شد: پیشگیری از ابتلا به دیابت و همچنین رعایت طول درمان، ورزش منظم، جلوگیری از مصرف بی رویه غذاهای چرب و قندی از جمله مسائلی است که باید در دستور بیماران، افراد در معرض خطر و همگان برای داشتن زندگی سالم قرار گیرد.
محمودیان همچنین اشاره به هفته سلامت از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه، یادآور شد: در حدود ۳۰ برنامه در طول این هفته برگزار شد که نشست خبری، برگزاری همایش های سلامت، تجلیل از سفیران سلامت، عیادت از بیماران بخش های مختلف بیمارستان، برگزاری مسابقات ورزشی، ارائه پیام های بهداشتی در حوزه سلامت از طریق پیام کوتاه، نصب بنر، پخش تیزرهای تبلیغاتی، ویزیت رایگان و.. از جمله این برنامه ها بود.
شهرستان ۱۱۶ هزارنفری نکا در شرق مازندران واقع شده که در حدود ۱۰ درصد جمعیت این شهرستان دیابت دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *