«پوست‌اندازی سخت» در کشتی زیراب سوادکوه

 

 وجود استعداد‌های کشتی در مازندران موجب شد تا این رشته ورزشی به عنوان برتر‌ین رشته ورزشی این استان در جهان بدرخشد و کسب عناوین مختلف المپیک و جهانی توسط کشتی‌گیران مازندرانی بیانگر ریشه‌دار بودن آن در مازندران است.

 

«پوست‌اندازی سخت» در کشتی زیراب

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، کشتی زیراب سوادکوه با انجام تغییرات مختلف در حال «پوست‌اندازی سخت» است.

هیأت‌های ورزشی که با حکم رؤسای ادارات ورزش و جوانان انتخاب می‌شوند وظیفه حمایت مختلف از رشته‌های ورزشی و برنامه‌ریزی برای استفاده بهینه از آن را دارند که البته عدم حمایت مالی مناسب از طرف ادارات ورزش و جوانان، این هیأت‌های مردمی را با رکود مواجه می‌کند و اعضای این هیأت‌های ورزشی که از جنس ورزشی انتخاب می‌شوند، همواره با موانع مادی برای دست‌یابی به اهداف خود مواجه می‌شوند که در کنار ضعف مدیریت‌ها موجب عدم نهادینه‌شدن ورزش حرفه‌ای و نیز عدم دستیابی به اهداف ورزش عمومی می‌شود.

*تحسین جامعه ورزشی

برخی از هیأت‌های ورزشی با ملاک قرار‌دادن برنامه‌های زمان‌دار در مسیر رشد کمی و کیفی ورزشی گام بر‌می‌دارند که هیأت کشتی زیراب در زمره این هیأت‌ها است.

هزینه شخصی ده‌ها میلیون‌ تومانی رئیس هیأت کشتی زیراب برای تعمیر و تجهیز‌سالن کشتی زیراب که مورد تحسین کشتی‌گیران، خانواده‌های ورزشی و مسئولان را فراهم کرد که بخشی از این هزینه‌ها توسط اداره کل ورزش و جوانان پرداخت شد و برگزاری جلسات هفتگی و اعلام برنامه‌های کوتاه، میان و بلند‌مدت برای توسعه رشته کشتی از دیگر فعالیت‌های هیأت کشتی زیراب سوادکوه است.

ضعف نتیجه‌گیری در مسابقات استانی و عدم استفاده بهینه از توانمندی‌های کشتی شهر باعث شد تا هیأت کشتی زیراب تصمیم به انتخاب مربیان و ساعت اختصاصی تمرین کشتی در سالن شهید احمدی زیراب کند تا برای دست‌یابی به اهداف خود تلاش مضاعفی را مورد توجه قرار دهد.

*پوست‌اندازی جدید در کشتی زیراب سوادکوه

حیدر عباس‌نژاد با اشاره به وجود توانمندی‌های فنی مختلف در کشتی زیراب سوادکوه، گفت: هدف من از حضور در هیأت کشتی، استفاده از توانمندی‌های استانی و ملی برای توسعه این رشته ورزشی است که در گام نخست با هزینه شخصی اقدام به تجهیز و باز‌سازی سالن قدیمی شهید احمدی کردیم که بخشی از هزینه‌ها توسط اداره کل ورزش تامین شد و منتظر تقبل بقیه آن هزینه‌ها بر طبق قول مسؤولان هستیم.

وی با بیان اینکه در طول ۲ سال اخیر وضعیت کشتی زیراب سوادکوه مورد ارزیابی و تحلیل در ابعاد مختلف قرار گرفت، افزود: برنامه‌ریزی میان‌مدت هیأت کشتی زیراب سوادکوه برای ارتقای جایگاه کشتی زیراب سوادکوه با انجام جلسه تمرین مشترک کشتی‌گیران آغاز شد.

رئیس هیأت کشتی زیراب سوادکوه با اشاره به استقبال حدود ۱۵۰ کشتی‌گیر از تمرین مشترک هیأت کشتی زیراب سوادکوه، خاطر‌نشان کرد: استقبال کشتی‌گیران از برنامه‌های هیأت کشتی زیراب بیانگر لزوم ایجاد پوست‌اندازی جدید و اجرای برنامه‌های آینده‌نگر انه در کشتی زیراب سوادکوه است.

*حمایت از هیأت ورزشی موفق در اولویت اداره ورزش و جوانان

رضا احمد‌زاده  با اشاره به رسالت‌های هیأت ورزشی برای ارتقای جایگاه ورزشی، گفت: وجود توانمندی‌های مختلف ورزشی در سوادکوه با برنامه‌ریزی‌های هیأت ورزشی به نتایج دلخواه می‌رسد.

وی با بیان اینکه رشته کشتی در شهرستان سوادکوه دارای سابقه کهن است، افزود: مدیریت و برنامه‌ریزی هیأت ورزشی در مسیر افزایش کمی و کیفی ورزشی باشد.

رئیس اداره ورزش و جوانان سوادکوه با اشاره به موفقیت‌های هیأت کشتی زیراب در بخش‌های عمرانی و برنامه‌ریزی برای دست‌یابی به اهداف حرفه‌ای، خاطر‌نشان کرد: سیاست‌های اداره ورزش و جوانان سوادکوه در حمایت از هیأت ورزشی موفق است.

* اجرای سازماندهی‌شده برنامه‌ها، الگویی برای هیأت ورزشی

آنچه که با عبارت «پوست‌اندازی» کشتی زیراب توسط رئیس هیأت این رشته ورزشی بیان شد دارای فرایند حدود دو ساله است که البته همواره در مسیر صاف حرکت نکرده است.

به نظر می‌رسد تعهد و اجرای سازماندهی‌شده برنامه‌ها توسط هیأت کشتی زیراب سوادکوه می‌تواند الگوی مناسبی برای هیأت‌های دیگر باشد و البته «پوست‌اندازی» ورزشی همواره با موانعی روبرو است که انسجام و همراهی مربیان و خانواده‌های ورزشی با فعالیت‌های منطقی و متعهدانه با اولویت نتیجه‌محوری می‌تواند روشنگر راه باشد.

تطبیق انتظارات و تلاش‌های مربیان با برنامه‌های هیأت ورزشی در مسیر دست‌یابی به اهداف را تسهیل می‌کند و مانع‌تراشی در این مسیر باعث طولانی شدن فرایند دست‌یابی به اهداف و  سخت‌تر شدن پوست‌اندازی کشتی شهر و عقب‌ماندگی در موفقیت‌های ورزشی را به دنبال دارد و کسانی که در مسیر دست‌یابی به اهدافی که مورد حمایت قالب مربیان، ورزشکاران و خانواده‌های کشتی است، اخلال ایجاد می‌کنند، باید پاسخ‌گوی موانع ایجاد شده خود در مسیر موفقیت‌های سازماندهی‌شده باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *