پهلوان پروری و اخلاق در ورزش،مهم ترین اهداف بسیج ورزشکاران مازندران/خبرنگار:رضا وریجی

 

اختصاصی گروه رسانه ای پرش:در پنجمین روز از هفته بسیج،سازمان بسیج ورزشکاران استان مازندران نشست خبری را با حضور حبیب حسین زادگان مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان مازندران و سید جواد حسینیان مسئول سازمان بسیج ورزشکاران استان مازندران و جمعی از اصحاب رسانه ترتیب داد و به بررسی فعالیت ها و عملکرد این سازمان پرداخته شد.

سید جواد حسینیان  ضمن خوش آمد به حاضرین دراین نشست خبری و گرامیداشت هفته بسیج  و شهدای ورزش استان بویژه شهید شاخص حاج صادق مزدستان بیان کرد:با توجه به ورود به هفته بسیج و پیشرو داشتن چهلمین سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی این نشست خبری را ترتیب دادیم تا تبیین برنامه های آتی بپردازیم.

وی افزود:بالغ بر ۳۰۰ برنامه شهرستانی تا به امروز از ادارات ورزش و جوانان و کانون های بسیج ورزشکاران شهرستان ها به دست سازمان بسیج ورزشکاران مازندران رسیده است.امسال یکی از اقدامات خوب و مثبت بسیج ورزشکاران بحث هم افزایی هرچه بیشتر اداره ورزش،هیات های ورزشی و کانون های بسیج ورزشکاران بود،در گذشته اقدامات این نهاد ها به صورت جزیره ای بود که خوشبختانه امسال در کنار هم و هم جهت به فعالیت پرداختند.

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران مازندران گفت:یکی از برنامه های راهبردی بسیج ورزشکاران بحث پهلوان پروری است.انتخاب بیش از ۵۰۰ مربی و برگزاری نشست با آنان جهت اینکه در سالهای آینده به عنوان سفیران اخلاق وپهلوانی در حوزه ورزش فعالیت کنند.در حوزه اخلاق و پهلوانی،عزیزان مجموعه بسیج ورزشکاران در حال تلاش تمام وقت هستند و تمرکز ویژه ای را به این کار اختصاص داده اند.فضاسازی فرهنگی در استادیوم ها و مسابقات لیگ های استانی و کشوری هم از برنامه های بسیج ورزشکاران بوده است.

این مقام مسئول تصریح کرد:مستند سازی از بزرگان ورزش و شهیدان شاخص ورزش در دستور کار بسیج ورزشکاران است و تا به امروز ساخت بیش از ۱۵ مستند تلویزیونی صورت گرفته است.برنامه تلویزیونی سکوی پهلوانی هم با تلاش بسیج ورزشکاران مازندران درحال پیگیری است تا هفته ای یکبار به صورت زنده از شبکه طبرستان پخش شود.با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان مازندرانزبرنامه اعزام قهرمانان آسیایی و جهانی،به مشهد مقدس و برنامه های متنوع برای این عزیزان را در دستور کار داریم.

وی ادامه داد:یادواره شهدای ورزشکار استان مازندران با محوریت شهید حاج صادق مزدستان با حضور ۱۰۰۰ نفره قهرمانان و بسیجیان ورزشکار مازندران در تاریخ۹۷/۸/۷ در شهرستان قائمشهر برگزار خواهد شد.از سال ۹۳ تا بحال بیش از ۵۰ یادواره شهدای ورزشکار در سطح استان مازندران برگزار شده است.

حسینیان با بیان اینکه از انتقادات و پیشنهادات سازنده استقبال میکند اظهار کرد:با حمایت های رسانه و پیشنهادات سازنده میتوان هرچه بهتر عمل کرد و شاهد درخشش ورزش مازندران در بحث اخلاق و روح پهلوانی بود.

در ادامه حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران ضمن تشکر از مجموعه بسیج ورزشکاران مازندران و تبریک ایام هفته بسیج تصریح کرد:جوانان سرمایه های اصلی جامعه هستند و هدف دستگاه ورزش استان مازندران و بسیج ورزشکاران نیز همین جوانان هستند.تمام فعالیت دستگاه ها باید برای صیانت از جوانان باشد تا بتوانیم این سرمایه را حفظ کنیم.

حسین زادگان گفت:در تمام دنیا نقش رسانه ها بسیار پررنگ و مهم است و کسی نیست که نقش رسانه را انکار کند.امیدواریم که همه ی مسئولین در کشور و استان مازندران به نقش رسانه اهمیت دهند و در جهت تعامل با آنان برآیند.

وی افزود:خوشبختانه بسیج ورزشکاران مازندران توانسته در تمام ابعاد فعالیت چشم گیری داشته باشد و همه ی جوانب را لزومات را رعایت کند که جای تبریک به آقای حسینیان و مجموعه شان دارد.خروجی تمام برنامه های فرهنگی باید ترویج اخلاق اسلامی و ترویج رفتار ارزشی باشد.میادین ورزشی و استادیوم های ما نیز باید بستر کارهای فرهنگی باشد که این رسالت جزء نقطه هدف گزاری سازمان بسیج و اداره کل است.برنامه های فرهنگی در راس امور بوده و اداره کل ورزش و جوانان مازندران همیشه به آن توجه ویژه ای داشته است.

متولی ورزش مازندران بیان کرد:برنامه های سازمان بسیج ورزشکاران مازندران ترازی کشوری و ملی دارد و بسیار با کیفیت برگزار میشود که این موضوع بسیج ورزشکاران مازندران را به بهترین سازمان بسیج در کشور بدل کرده است.

حبیب حسین زادگان در پایان گفت:خوشبختانه با توجه به اختصاص خوب بودجه بخش فرهنگی میتواند برنامه های بهتری را اجرایی کرد.نامگذاری استادیوم ها و اماکن ورزشی به نام مبارک شهدای ورزشکار میتواند یکی از کارهای شاخص فرهنگی در حوزه ورزش باشد که خود حامل این پیام است که شهدا هیچوقت فراموش نمیشوند.افتتاح ۴۰ پروژه ورزشی در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی از برنامه در دست اجراست تا انشاالله مشکل کمبود اماکن ورزشی هم نیز حل شود.

خبرنگار:رضا وریجی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو