پهلوان متولی ورزش محمود آباد: ورزش همگانی سبب ارتقاء سطح سلامت جسم و روان در جامعه خواهد شد

 

نسیم ورزش: هفتمین جلسه شورای ورزش همگانی شهرستان با موضوع تخصیص یک درصد از بودجه دستگاهها به مقوله ورزش در محمودآباد برگزار شد.

اسماعیل پهلوان

هفتمین جلسه شورای ورزش همگانی شهرستان محمودآباد با حضور رئیس اداره ورزش و جوانان محمودآباد جمعی از مدیران و روسای دستگاههای اجرایی و هیأتهای ورزشی به ریاست حسین زراعتی معاون فرماندار شهرستان  در سالن اجتماعات فرمانداری محمودآباد برگزار شد.

در این جلسه پهلوان با اشاره به فواید ورزش همگانی اظهار داشت : هدف از ورزش همگانی ارتقاء سطح سلامت جسم و روان وترویج نشاط در جامعه است و قطعا جامعه ای که نیروی انسانی سالم وشادابی داشته باشد بهتر می تواند در مسیر توسعه وترقی گام بردارد .

رئیس اداره ورزش و جوانان محمودآباد در خصوص تخصیص اعتبار یک درصد از اعتبارات دستگاههای اجرایی به مقوله ورزش ،اظهار کرد: بر اساس دستور العمل اجرایی  از سوی وزارت ورزش و جوانان دستگاههای اجرایی می توانند یک درصد اعتبارات خود را در سه بخش  هزینه کنند.

او افزود:دستگاهها مجاز هستند  ۴۰ درصد از اعتبارات ذکر شده را برای مباحث ورزشی در خود دستگاه هزینه کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان محمودآباد در ادامه افزود:همچنین دستگاههای اجرایی می توانند ۳۰ درصد از این هزینه اعتبارات را برای تکمیل پروژ های عمرانی را در اختیار ورزش و جوانان قرار دهند تا در قالب تنظیم موافقتنامه هزینه شود و۳۰ درصد باقی مانده را برای تکمیل و توسعه فضاهای ورزشی در مدارس ،در اختیار آموزش وپرورش قرار گیرد.

همچنین حسین زراعتی معاون فرماندار شهرستان توجه به ورزش مدارس و آموزشگاهها،رایکی از مهمترین ماموریتهای تربیتی آموزش و پرورش دانست و اظهار داشت:توسعه ورزش همگانی و قهرمانی را مستلزم  تکمیل کمیته  استعدادیابی از سوی آموزش و پرورش در مدارس و آموزشگاهها دانست.

photo_2015-10-26_20-37-57

وی افزود: هدف اصلی استعدایابی، شناسایی و انتخاب ورزشکارانی است که بیشترین توانایی را برای یک رشته خاص دارا باشند.

زراعتی در بخشی دیگر از صحبتهای خود به اختصاص اعتبار یک درصدی دستگاهها به امر ورزش اشاره کرد و اظهار داشت:رشد و ارتقای هیأت ورزشی از مهمترین مسائلی است که می تواند در رشد و اعتلای ورزش تاثیر گزار باشد.

وی تآکید کرد:در این راستا این اعتبارات می توان در مسیر تکمیل پروژه های ورزشی نیمه تمام و ارتقای فضای ورزشی  استفاده کرد و تحولات اساسی را در بخش های مختلف ورزش ایجاد کرد.

معاون فرماندار شهرستان  محمودآباد توسعه ورزش همگانی در محلات را نیز از برنامه‌های مورد نظر برای شهرستان عنوان کرد و گفت: با انجام طرح های  برنامه ریزی شده  علاوه بر توسعه ورزش همگانی فرهنگسازی در حوزه ورزش محلات نیز انجام می‌شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *