پهلوان مازندرانی؛ ناجی تیم ملی کشتی ایران در آمریکا

نسیم ورزش: کمیل قاسمی کشتی‌گیر مازندرانی به‌عنوان ناجی کشتی ایران در مسابقات جام جهانی آمریکا با برتری برابر کشتی‌گیر آمریکایی باعث قهرمانی ایران در این رقابت‌ها شد.

خبرگزاری فارس: پهلوان مازندرانی؛ ناجی تیم ملی کشتی ایران در آمریکا
 

تیم ملی کشتی آزاد جمهوری اسلامی ایران با ۱۵ کشتی‌گیر عازم مسابقات جام جهانی لس‌آنجلس آمریکا شد.

از میان این ۱۵ کشتی‌گیر حاضر در این رقابت‌ها، ۹ کشتی‌گیر مازندرانی بودند که توانستند با کسب سه مدال طلا برگ زرینی دیگر بر افتخارات کشتی مازندران اضافه کنند.

کمیل قاسمی، حسن یزدانی و بهنام احسان‌پور نقش بسیار برجسته‌ای در قهرمانی تیم ایران در این دوره از مسابقات داشتند.

در دیدار نهایی با تیم آمریکا کشتی نفس‌گیر محمدحسین محمدیان نیز می‌رفت که برای کشتی‌گیر آمریکا حادثه‌ساز شود ولی محمدیان در سه ثانیه پایانی این کشتی، ناباورانه مغلوب شد و همه امیدها به کشتی کمیل قاسمی قهرمان وزن ۱۳۰ کیلوگرم این دوره از رقابت‌ها دوخته شد.

قاسمی با مدیریت مناسب کشتی و گرفتن امتیاز در دقایق پایانی، ناجی تیم ملی کشتی ایران در این دوره از رقابت‌ها شد و بار دیگر نام ایران، مازندران و جویبار را بر سر زبان‌ها آورد و پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را در آمریکا به اهتزاز درآورد.

مسعود اسماعیل‌پور نیز دیگر کشتی‌گیر مازندرانی بود که انتظار می‌رفت با شکست کشتی‎گیر آمریکایی به برتری برسد ولی کار نکرده اسماعیل‎پور توسط کمیل قاسمی تکمیل شد و مازندران همچنان به‌عنوان ناجی کشتی ایران در آوردگاه جام جهانی درخشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *