رئیس ورزش محمود آباد: لزوم توجه جدی به توسعه ورزش‌ همگانی در شهرستان

 

نسیم ورزش: رئیس اداره ورزش‌ و جوانان محمودآباد از توجه جدی به ورزش‌ همگانی در محمودآباد خبر داد.

خبرگزاری فارس: لزوم توجه جدی به توسعه ورزش‌ همگانی در محمودآباد

 

 اسماعیل پهلوان  در جلسه شورای ورزش‌ همگانی این شهرستان با اشاره به نقش مهم ورزش‌ همگانی در حفظ سلامت روحی و جسمی افراد جامعه گفت: توسعه ورزش همگانی باید پیش از ورزش قهرمانی در اولویت قرار گیرد و راهبرد اداره ورزش‌ و جوانان این شهرستان نیز توسعه ورزش‌ همگانی است.

وی افزود: حرکت به سوی شهری شاداب‌ و با نشاط با توسعه ورزش‌ همگانی میسر می‌شود و به‌ همین سبب باید با تلاش و جدیت در راستای تحقق این موضوع گام‌ برداریم.

رئیس اداره ورزش‌ و جوانان محمودآباد با بیان‌ اینکه امروزه شرایط شهرنشینی و توسعه حمل‌ونقل شهری سرعت ابتلا به بیماری‌ها را افزایش داده است، خاطرنشان کرد: باید با فرهنگ‌سازی مناسب مردم را به سوی ورزش‌ کردن که نقش مهمی در سلامت جامعه  دارد، سوق دهیم.

پهلوان به اهمیت و جایگاه ورزش در جامعه اشاره کرد و افزود: ورزش به ‌عنوان یکی از ابزارهای مهم و اثربخش ایجاد نشاط در جامعه است و ورزش همگانی یکی از راهکارهایی است که می‌تواند جامعه را به سوی سالم‌سازی هدایت کند و زمینه توسعه ورزش‌های قهرمانی را نیز فراهم کند.

این مسئول اظهار کرد: گسترش فرهنگ ورزش بین تمام اقشار جامعه ضروری است و با سیاست‌گذاری درست می‌توان از ورزش همگانی برای ارتقای سطح کیفی و رشد و توسعه جامعه استفاده کرد.

پهلوان با تأکید بر کار پایه‌ای در ورزش تصریح کرد: در زمینه ورزش نباید تنها به چند رشته ورزشی، چند باشگاه و یا تعداد محدودی از ورزشکاران بسنده کرد بلکه باید به دنبال نهادینه‌کردن ورزش در بین آحاد مردم بود.

رئیس اداره ورزش‌ و جوانان محمودآباد در پایان گفت: توسعه ورزش‌ همگانی در شهرستان یکی از مهم‌ترین اهداف دستگاه ورزش به شمار می‌رود و برگزاری همایش‌های پیاده‌روی خانوادگی، ایستگاه‌های سلامت و ورزش صبحگاهی، جشنواره پرواز بادبادک‌ها در سرخ‌رود و خشت‌سر و مسابقات ساحلی توسط هیئت ورزش‌ همگانی در همین راستا است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *