پنجمین روز پارالمپیک ریو؛ دومین رویارویی والیبال نشسته زنان ایران

نمایندگان ورزشی ایران امروز ( دوشنبه) و در ادامه بازیهای دریک رشته انفرادی و چهار رشته تیمی درحالی به مصاف حریفان می روند که زنان والیبال نشسته کشورمان تلاش می کنند با موفقیت های خود در این مسابقات نخستین حضور خود در بازی های پارالمپیک را به یاد ماندنی کنند.

پنجمین روز پارالمپیک ریو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، در پنجمین روز بازی های پارالمپیک ریودوژانیرو برزیل ورزشکاران ۱۷۸کشور جهان در ۱۵رشته ورزشی تیراندازی باکمان، دوومیدانی، بوچیا (ورزش کم توانان ذهنی)،سوارکاری،فوتبال هفت نفره، گلبال، وزنه برداری، بادبانی، تیراندازی، والیبال نشسته، شنا، تنیس روی میز، شمشیربازی با ویلچر و تنیس روی صندلی چرخ دار به مصاف می روند.
نمایندگان ورزشی ایران هم در این روز در یک رشته انفرادی دوومیدانی و چهاررشته تیمی والیبال نشسته زنان و مردان،بسکتبال با ویلچر ،تیروکمان و فوتبال هفت نفره به میدان بازیها می روند.
بازیکنان تیم ملی والیبال نشسته زنان بانوان ایران پس از درخشش در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۴ اینچئون، اکنون به فکر حضوری قدرتمندانه در عرصه والیبال نشسته پارالمپیک هستند و تلاش می کنند اولین حضور خود در پارالمپیک را به یاد ماندنی کنند.
این تیم که در نخستین دیدارش در ۲۰ شهریورماه برابر آمریکا با نتیجه سه بر صفر شکست خورد ،تلاش می کند تا در دومین دیدار برابر روآندا جبران کرده و با شکست این تیم برای صعود به مرحله بعدی امیدوار شود.
در ادامه برنامه این ورزشکاران به شرح زیر است:
**دوشنبه/۲۲شهریور-۱۲سپتامبر
-تیروکمان در بخش میکس و کامپوند مردان (هادی نوری و سمیه عباسپور)
مرحله یک هشتم نهایی ساعت ۱۶:۳۰
مرحله یک چهارم نهایی ساعت ۲۲:۳۰
مرحله نیمه نهایی ساعت ۰۰:۱۰بامداد سه شنبه
فینال ساعت۰۱:۳۰بامداد دوشنبه
-دیدار سوم فوتبال هفت نفره- مردان/ ایران- هلند ساعت۱۷:۳۰
-دومین دیدار والیبال نشسته زنان /ایران -روآندا ساعت۱۷:۳۰
-دومین دیدار والیبال نشسته مردان/ایران-بوسنی ساعت۰۴:۰۰
-دوومیدانی بخش پرتاپ وزنه مردان F42(محسن کائیدی و سیامک صالح فرج زاده)ساعت ۱۸:۳۰
-دوومیدانی در بخش پرتاپ نیزه F57(محمد خالوندی و عبدالله حیدری تیل) ساعت ۰۱:۰۴بامدادسه شنبه
-دوومیدانی در بخش پرتاپ وزنه F35 (سید محسن حسینی پناه و مهران نکویی مجد) ساعت ۰۱:۴۰بامدادسه شنبه
-چهارمین دیدار تیم ملی بسکتبال با ویلچربرابر الجزایر ساعت۲۱:۳۰در این روز فینال رشته های تیرو کمان،دوومیدانی ،دوچرخه سواری، بوچیا ،وزنه برداری ،تیراندازی،شنا،تنیس و شمشیر بازی با ویلچر برگزار می شود.
کاروان پارالمپیک ایران با نام ‘منا’ در پایان دومین روز از این رقابت ها با کسب یک مدال طلا و سه نقره در جایگاه ۳۲ جدول رده بندی قرار دارد.
پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو به طور رسمی از ۱۸شهریورماه برابر با هشتم سپتامبر و با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از ۱۷۸ کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شد.
ایران نیز با ۱۱۱ورزشکار (۸۸ورزشکار مرد و ۲۳ورزشکار زن ) در ۱۲رشته ورزشی با شعار «توکل، اراده و افتخار» برای هشتمین بار در این رقابتها حضور دارد.
این بازی ها ۲۸شهریور ماه به کار خود پایان می دهد.

پنجمین روز پارالمپیک ریو پنجمین روز پارالمپیک ریو پنجمین روز پارالمپیک ریو پنجمین روز پارالمپیک ریو پنجمین روز پارالمپیک ریو پنجمین روز پارالمپیک ریو 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *