پرکار یا سربار! عدم تحرک در حوزه معاونت ورزشی مشهود است

اختصاصی گروه رسانه ای پرش: ورزش مازندران با وجود ظرفیتهای بالا نیازمند نگاه ویژه مدیران ورزشی می باشد.


حوزه معاونت توسعه ورزش قهرمانی بعنوان بالاترین مرجع رسیدگی به امورات ورزشی در دستگاه ورزش مازندران می باشد که با ارائه و اجرای برنامه های عملیاتی نقش مهمی در دستیابی به موفقیت در ورزش مازندران ایفا مینماید.
معاونت ورزشی بال پر قدرت اداره کل ورزش و جوانان مازندران محسوب می شود که نقش حاکمیتی در ورزش را پر رنگ خواهد کرد.
اما متاسفانه شاهد کندی و گاهی سکون در این حوزه حساس می باشیم به طوری که معاونت توسعه قهرمانی مازندران خیلی وقت است که از نگاه ها به دور رفته است و حتی انتظارات از این حوزه به پایین ترین سطح خود رسیده است.
ورزش در مازندران در شرایط متعالی قرار دارد و سوء مدیریت و کم کاری در آن راهی به جایی نخواهد برد و آن را از اهداف خود دور خواهد کرد.
سوالی که در اینجا مطرح خواهد شد این است که آیا در دستگاه ورزش مازندران تبیین و تدوین برنامه های راهبردی کلان حوزه های ورزش قهرمانی و حرفه ای توسط معاونت ورزشی صورت میگیرد؟
برنامه ریزی ،نظارت و کنترل فعالیت های استعداد یابی، پرورش قهرمانان و نخبگان ورزش در دستگاه ورزش مازندران به خوبی تبین نشده است.
در حال حاضر تنها نقطه مثبت حوزه معاونت ورزشی هماهنگی ونظارت بر حسن انجام انتخابات هیات ورزشی می باشد و از نظارت بر تهیه و تدوین تقویم های ورزشی هیات ها و نظارت بر اجرای صحیح تقویم مصوب آنها به طور کلی فراموش شده است.
متاسفانه باید گفت نظارت بر تعیین ضوابط فنی و استانداردهای علمی مربوط به رشته های مختلف و برنامه ریزی ونظارت بر عملکرد ادارات ورزش و جوانان شهرستانهای مازندرن و نظارت وارزیابی عملکرد باشگاههای ورزشی استان بسیار کم رنگ می باشد.
تکاپو و پویایی مطلوبی را در جهت پیشبرد اهداف ورزش مازندران و عزم راسخ و متوازن با دستاوردهای ورزش استان را در حوزه معاونت ورزش و جوانان شاهد نیستیم.
نمی توان با این وجود آینده روشنی را برای ورزش مازندران به تصویر کشید.
بسیاری از فعالین و مطلعین حوزه ورزش عدم انگیزه و بی تفاوتی شخص معاون ورزشی دستگاه ورزش مازندران را در بروز چنین بحران های موثر می دانند.
حسین زادگان بعنوان متولی ورزش استان باید در جهت رفع موانع پیش روی ورزش مازندران تصمیمات کلیدی اتخاذ نماید.

به قلم سید مجید محمدیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو