پرونده استادیوم خانگی نساجی قائمشهر روی میز سازمان لیگ

نسیم ورزش :  پرونده استادیوم خانگی نساجی قائمشهر روی میز سازمان لیگ /  اگر چه مرمت و بازسازی استادیوم شهید وطنی قائمشهر تقریبا به سر و سامان رسیده است ولی تایید یا رد این ورزشگاه برای انجام دیدارهای خانگی تیم نساجی به عنوان تازه وارد لیگ برتر نیاز به تصمیم سازمان لیگ با اندکی تخفیف دارد.

پرونده استادیوم خانگی نساجی قائمشهر

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ باشگاه نساجی قائمشهر طبق دستورالعمل سازمان لیگ فوتبال ، ۲ ورزشگاه ساری و تختی تهران را تا پیش از تکمیل نهایی استادیوم شهید وطنی برای برگزاری دیدارهای خانگی معرفی کرد ، ولی مطالبات هواداران پرشمار نساجی انجام دیدارها بویژه در آغاز لیگ برتر در زمین خانگی قائمشهر است.
استادیوم شهید وطنی که سال ها با وجود کمی و کاستی ها پذیرای هواداران متعصب نساجی در سرما و گرمای رقابت های لیگ دسته یک بود ، برای این تماشاگران این ورزشگاه پاره ای از هویت نساجی است و برگزاری جشن صعود به لیگ برتر پس از ۲۵ سال انتظار در یک ورزشگاه دیگر شادی و نشاط آنان را دچار نقصان می کند.
حال که مرمت و بازسازی ورزشگاه شهید وطنی در مدت کوتاه کمتر از سه ماه با تلاش مسئولان استانی و باشگاه به جای خوبی رسیده ، هواداران نساجی در مازندران انتظار دارند که سازمان لیگ چند صباحی چشم و دل سیر به این ورزشگاه نگاه کند و با چشم پوشی از برخی کمی و کاستی که بیشتر ورزشگاههای خانگی تیم های لیگ برتری با آن رو به رو هستند ، اجازه دهد میزبان آنان باشد.
تایید آمادگی نسبی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر برای برگزاری رقابت های خانگی نساجی در لیگ برتر از سوی سازمان لیگ فوتبال ایران و دادن فرصت حداقلی برای تکمیل نهایی ، نه تنها هواداران این تیم را راضی می کند ، بلکه معضل اجتماعی احتمالی ناشی از برگزاری دیدار خانگی نساجی در مکانی غیر از قائمشهر را کاهش خواهد داد.
** پیشرفت فیزیکی بازسازی ورزشگاه شهید وطنی
مرمت و بازسازی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر که شامل ساخت جایگاه تماشاگران ، نصب اسکوربورد ( تلویزیون بزرگ ورزشگاهی)، دکل روشنایی ، ساختمان رختکن ، سرویس بهداشتی و جایگاه خبرنگاران است با حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست.
در حال حاضر مرمت جایگاه تماشاگران با ظرفیت حدود ۱۰ هزار نفر رو به اتمام است و دکل روشنایی و اسکوربورد نیز به ورزشگاه حمل و بزودی نیز نصب می شود.
براساس وعده پیمانکار تا زمان تحویل ورزشگاه به سازمان لیگ که ۳۱ تیر ماه و چهار روز پیش از شروع رقابت های لیگ برتر تعیین شده ، بیشتر کارهای فنی از جمله جایگاه تماشاگران ، رختکن بازیکنان ، جایگاه بازیکنان ذخیره و سرویس بهداشتی نیز تکمیل می شود و به نظر می رسد جایگاه خبرنگاران تنها مکانی باشد که به دیدار خانگی نخست نرسد.
** کار شبانه روزی در ورزشگاه
معاون عمرانی استاندار مازندران در این باره  گفت که فعالیت برای بازسازی و مرمت ورزشگاه شهید وطنی که از حدود سه ماه قبل شروع شد به صورت شبانه روزی و بدون وقفه برای رساندن استادیوم به دیدار خانگی نساجی ادامه دارد.
علی نبیان افزود : کار بازسازی و مرمت استادیوم شهید وطنی قائمشهر از لحاظ عمرانی حداقل به یک سال زمان نیاز داشت ولی با توجه به اشتیاق هواداران این تیم پرسابقه و ریشه دار ، این کار در کمتر از سه ماه به سر و سامان رسید.
وی اظهار داشت : تمام هم و غم مسئولان استانی رساندن ورزشگاه به نخستین دیدار خانگی نساجی قائمشهر برابر ذوب آهن اصفهان است و تلاش جدی پیمانکار با کار شبانه روزی نیز عمل کردن به این تعهد اخلاقی است.
معاون استاندار مازندران افزود : پیمانکار اکثر کارهای فنی ضروری استادیوم را تمام کرد و به نظر می رسد پایان دادن برخی کارهای کوچک عمرانی به روز نخست این رقابت ها نرسد که می تواند حداقل در ۲ بازی بعدی تکمیل و نهایی شود.
** پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی بازسازی
مدیرفنی و اجرایی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر پیشرفت فیزیکی اجرای طرح مرمت و بازسازی این ورزشگاه را بیش از ۸۰ درصد اعلام کرد و گفت که با نصب اسکوربورد و دکل روشنایی در روزهای آینده پیشرفت فیزیکی پروژه به ۹۰ درصد می رسد.
علی باغبانی افزود : هم اکنون ۸۰ درصد جایگاه تماشاگران خاتمه یافت و تنها جایگاه ضلع شرقی که به دلیل تخریب پیشرفت کمتری دارد ، نیز با سرعت در حال انجام است.
وی ادامه داد : در شرایط فعلی با همین جایگاههای تکمیل شده ، ورزشگاه شهید وطنی برای پذیرش حدود ۱۰ هزار نفر آمادگی دارد و با تکمیل جایگاه ضلع شرقی ، ظرفیت آن به ۱۵ هزار نفر یعنی ۲٫۵ برابر گذشته می رسد که تا حد زیادی کمبود جایگاه جبران می شود.
باغبانی اظهار داشت : در حال حاضر بازسازی و مرمت رختکن ، سرویس بهداشتی و جایگاه بازیکنان ذخیره نیز در دست ساخت است و به نظر می رسد تا اواخر تیر ماه این کارهای عمرانی نیز خاتمه یابد.
مدیرفنی و اجرایی پروژه بازسازی ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر احتمال داد که جایگاه خبرنگاران تنها بخش این پروژه باشد که احتمالا به روز نخست مسابقه نساجی با ذوب آهن در چهارم مرداد ماه نرسد.
وی اظهار نظر در مورد احتمال برگزاری بازی نخست خانگی نساجی قائمشهر در ورزشگاه وطنی را در حیطه وظایف سازمان لیگ فوتبال ایران دانست و گفت : هفته جاری کارشناسان سازمان لیگ فوتبال ایران برای بازدید ورزشگاه به قائمشهر سفر می کنند و پس از آن سازمان لیگ تصمیم گیری نهایی را انجام خواهد داد.
نساجی قائمشهر تنها نماینده مازندران در هیجدهیمن دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاههای ایران است که پس از ۲۵ سال انتظار ، در فصل گذشته با گل شماری جواز صعود به بالاترین سطح فوتبال کشور را به دست آورد.
مسجد سلیمان دیگر تیم لیگ یک بود که در فصل گذشته با هدایت محمود فکری فوتبالیست مازنی استقلال تهران لیگ برتری شد.
در لیگ برتر فوتبال ایران ۱۶ تیم حضور دارند که در سال گذشته دو تیم مشکی پوشان مشهد و نفت تهران از این رقابت ها به لیگ یک سقوط کردند و تیم های نفت مسجد سلیمان و نساجی قائمشهر جایگزین شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو