پروفسور سمیعی : ادعای مداوای بیماران مغز و اعصاب ، خیانت است

رئیس فدراسیون جهانی انجمن جراحان مغز و اعصاب گفت : هر کشوری که ادعای مداوای بیماران مغز و اعصاب را با استفاده از سلول های بنیادین داشته باشد ، به جامعه پزشکی خیانت کرده است.

پروفسور سمیعی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، پروفسور سمیعی یکشنبه شب در نشست خبری در ساری افزود : هنوز تحقیقات استفاده از سلول های بنیادین در مداوای بیماری های مغز و اعصاب در دنیا به نتیجه مثبتی نرسیده است
وی ادامه داد : البته تحقیقات و آزمایش ها در حوزه سلول های بنیادین برای مداواری بیماران مغز اعصاب و نخاع در حال انجام است و تا کنون تمامی نتایج منفی بوده است.
رئیس بیمارستان علوم عصبی هانوفر آلمان ادعای مداوای بیماران مغز و اعصاب با سلول های بنیادین را نوعی تجارت پزشکی دانست و تاکید کرد که باید جلوی این کار گرفته شود .
** تاکید ب تخصیص بودجه لازم برای تحقیقات علمی
این جراح ایرانی دارای شهرت جهانی بر لزوم تخصیص بودجه لازم برای تحقیقات علمی بویژه در زمینه علوم پزشکی از سوی دولت ها تاکید کرد و بیان داشت : این موضوع در جمهوری اسلامی باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.
وی نقش رسانه ها را در ترغیب دولت ها برای اختصاص بودجه بیشتر تحقیقاتی مهم توصیف کرد و افزود : رسانه ها در کاربردی کردن نتایج تحقیقات علمی هم نقش اساسی دارند .
پروفسور سمیعی ضریب تشخیص ، جراحی موفق و درمان بیماری های مغز و اعصاب بویژه ستون فقرات و نخاع را در دنیا کم ارزیابی کرد و گفت: کمتر از ۵۰ درصد جراحی های مغز و اعصاب بدون تشخیص صحیح صورت می گیرد.
رئیس فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب با بیان اینکه بیشتر این جراحی ها نتایج منفی برای بیماران در پی دارند ، افزود : موضوع تشخیص و درمان بیماری های ستون فقرات در علم پزشکی به مثابه جنگلی است که در آن نمی توان به درستی به نتایج صحیح دست یافت .
وی وضعیت علم و دانش در نظام جمهوری اسلامی را مطلوب ارزیابی کرد و در عین حال گفت : اینکه خانواده های ایرانی فرزندان خود را فقط به سمت رشته های پزشکی و مهندسی شدن سوق می دهند ، یک ضعف محسوب می شود.
پروفسور سمیعی افزود : البته امروز دنیا به پیشرفت های علمی ایران پی برده است و مطلع است که ایران اندیشمندان بزرگی را به ملت های مختلف دنیا معرفی کرد.
وی افزود : امروز بشریت به فرهنگ و دانش بالای ملت ها افتخار می کند و عشق می ورزد و من نیز به عنوان یک ایرانی در دنیا به کمک بشریت در حوزه جراحی مغز و اعصاب می روم.
او ادامه داد : ایرانی در هر کجا دنیا باید به ایرانی بودن خود افتخار کند ولی دلم برای کسانی که با هر درجه ای از دانش و علم به آمریکا مهاجرت کردند ولی در غربت زندگی می کنند، می سوزد.
رئیس فدراسیون جهانی انجمن های جراحان مغز و اعصاب روز یکشنبه به مازندران سفر کرد.
پروفسور سمیعی امروز با حضور در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص)ساری وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن دیدار با اساتید و دانشجویان این دانشگاه به بحث و تبادل نظر با آنان پرداخت .
وی در این دیدار سمت استاد افتخاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران را دریافت کرد و به مدت پنج سال استاد افتخاری این دانشگاه شد .
پروفسور سمیعی همچنین چندین بیمار مغز و اعصاب مازندران را به صورت رایگان ویزیت و در همایش خیرین سلامت استان شرکت کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *