پرسپولیس لحظه لحظه آب می‌شود

 

 

نسیم ورزش: مهدی طارمی مدافعان سپاهان را مثلِ موانع ثـابت اسکـی جا می‌گذارد تا گل اول را بزند و وقتی علیپور با حرکات ظریف و سرعت فوق‌العاده‌اش عبدالله کرمی را محو می‌کند، همه تصور می‌کنند شکست دادن قهرمان فصل گذشته، روند لیگ را برای پرسپولیس عوض خواهد کرد.

در پایان۹۰‌دقیقه اما دوباره این شکست است که به تقدیر این تیم سنجاق می‌شود. قابل پیش‌بینی بود که فردای شکست ۴بر ۲مقابل سپاهان، باید در انتظار مصاحبه‌های تند اعضای هیأت مدیره باشگاه هم باشیم؛ اتفاقی که رخ داد و این جعفر کاشانی بود که از دعوت برانکو به کمیته فنی برای پاسخگویی به مشکلات پرسپولیس خبر داد. در این مدت، انتقادهای زیادی به‌کار این مربی وارد بوده است.

 

اینکه او با اصرار خالقی فر را حفظ می‌کند اما مدافعی مثل سیدجلال را نخواست، اینکه در بازی با سپاهان به بازیکن باانگیزه‌ای مثل محسن بنگر که با شرایط ورزشگاه هم آشنایی کاملی دارد بازی نداد، اینکه خبری از محسن مسلمان نیست و اینکه تیم او هنوز خوب نتیجه نمی‌گیرد، بخشی از انتقادهایی هستندکه وجود دارد. با این حال، نمایش پرسپولیس در نیمه اول بازی با پدیده، ۱۰دقیقه پایانی بازی با استقلال خوزستان و نیمه نخست بازی با سپاهان، در کنار میانگین سنی کم تیم، نشان می‌دهد که برانکو باید زمان بیشتری داشته باشد.

 

 

اگر مدیران پرسپولیس از بازار تابستانی، کمی ثبات برای تیم خریده باشند، شاید آینده روشنی در انتظار پرسپولیس خواهد بود، در غیراین صورت و با یک تغییر دیگر روی نیمکت، همه‌‌چیز در مسیر همیشگی قرار خواهد گرفت؛ مسیر تکیه‌کردن به تغییرهای پی‌درپی که در همه این سال‌ها تأثیر مثبتی برای باشگاه نداشته‌ است.

 

برای آنهایی که حتی در شاعرانه‌ترین بخش ادبیات برای «کمی» صبر کردن به سحرِ «نزدیک» بشارت داده شده‌اند، نشستن در انتظار درخشش تیم برانکو ساده نخواهد بود. البته که برانکو مسئول نخست این نتایج است اما باید به او فرصت داد، هدایتِ مربی به سمت درب‌های خروجی باشگاه در گذشته یکی از اصلی‌ترین دلایل مشکلات فعلی پرسپولیس بوده است، هر چند باید پذیرفت این مربی کروات با گرفتن یک امتیاز در۳ بازی، قطعا کار سختی برای خروج از این بحران خواهد داشت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *