پرسپولیس فراتر از یک باشگاه است|ایران دشمن جدی تروریسم است

نسیم ورزش : برانکو ایوانکوویچ  عنوان کرد او هدایت بزرگترین و معروف‌ترین تیم ایرانی را برعهده دارد و همچنین عنوان کرد ایران دشمن تروریسم است.

 این روزها از فوتبال کرواسی خبرهای خوبی شنیده نمی‌شود. پس از آنکه پسر زدراکو مامیچ یکی از مسئولان فوتبال این کشور دستگیر شد و چند تن از بازیکنان فوتبال در این کشور به دلایل رشوه و فساد دستگیر شدند، رسانه‌های این کشور نام‌های زیادی را برای بررسی این پرونده انتخاب کردند که یکی از این افراد برانکو ایوانکوویچ بود. ایوانکوویچ درباره این وضعیت گفت: متاسفانه روح فوتبال خدشه‌دار شده است و این باعث فشار به جامعه فوتبال در کرواسی می‌شود و ممکن است در آینده فوتبال کرواسی تاثیرگذار باشد. وقتی رسوایی در سطح کلان رخ می‌دهد نمی‌توان به آینده فوتبال کرواسی خوشبین شد. برای من به عنوان عضوی از جامعه فوتبال این تراژدی است که ببینم فوتبال در کشورم در چنین شرایطی قرار گرفته است. فوتبال کرواسی دچار بحران شده است و خیلی سریع باید از این بحران خارج شد تا بازیکنان جوانی که می‌خواهند وارد فوتبال کرواسی شوند با روحیه و امید وارد فوتبال شوند.

در ادامه خبرنگار کروات درباره فوتبال ایران و ژرسژولیس با برانکو گفت و گو کرد که در زیر می‌آید:

شما سرمربی پرسپولیس در ایران را برعهده گرفته اید که ۷ سال است قهرمان لیگ ایران نشده است و طبیعتا فشار زیادی برای قهرمانی روی شما وجود دارد درباره این موضوع کمی صحبت می‌کنید؟

هر باشگاهی برای خودش مشکلات ریز و درشتی دارد و این کاملا طبیعی است ولی در کل احساس خیلی خوبی در پرسپولیس دارم. پرسپولیس در ایران فراتر از یک باشگاه است. پرسپولیس مانند یک آیین است که بیش از ۴۰ میلیون هوادار دارد و هدایت چنین تیمی مسئولیت بسیار بزرگی است. اول از همه افتخار می کنم که هدایت چنین تیم بزرگی را برعهده دارم اما این را باید قبول کرد که پرسپولیس در یک بحران قرار گرفته بود و به همین خاطر بود که آن‌ها من را به عنوان سرمربی انتخاب کردند تا پایانی باشم بر این بحران. اکنون همه در یک جبهه قرار گرفته‌ایم. باشگاه رفته رفته در حال کنار زدن بحران است. تیم من جوان و با انگیزه است و من مطمئنم که امسال یکی از شانس های کسب عنوان قهرمانی خواهیم بود. ما اکنون در رده ششم جدول قرار داریم ولی فاصله کمی بین ما و تیم صدرنشین وجود دارد. ما رفته رفته توانستیم به بالای جدول برسیم و در هر بازی نسبت به بازی قبل بهتر بازی کردیم. مطمئنم که به زودی تیم های صدرنشین را خواهیم گرفت. در کل من از کارم در پرسپولیس رضایت دارم.

برای باشگاهی با این بزرگی که تعریف کردید عجیب است که ۷ سال قهرمان لیگ نشده است. نظرتان در این باره چیست؟

بله راست می‌گویید. ولی این را نیز درنظر بگیرید که پرسپولیس برای سال های زیادی با مشکلات بزرگی دست و پنجه نرم کرد و نتیجه نگرفتن این تیم در سال‌های اخیر نتیجه مشکلاتی بوده که این تیم قبلا با آن روبرو بوده است. در حال حاضر نمی‌خواهم زیاد درباره این مشکلات صحبت کنم. پرسپولیس بزرگترین و معروف‌ترین تیم در آسیاست و علاقه مردم به پرسپولیس نیز برای ما خوب است. طبیعی است که هواداران چنین تیم بزرگی برایشان نتیجه مهم باشد چراکه نتیجه است که قهرمانی می‌آورد.

مربیان کروات زیادی در فوتبال ایران فعالیت کردند که شما یکی از آن‌ها بوده‌اید. افرادی مثل تومیسلاو ایویچ، چیرو بلاژویچ، لوکا بوناچیچ، ملادن فرانچیچ، وینگو بگوویچ، زلاتکو کرانچار، استانکو پوکله پوویچ و امسال نیز استیماچ به این جمع اضافه شده است. نظرتان در این باره چیست؟‌

مربیان کروات قابلیت‌های زیادی دارند و با توجه به مبلغی که می گیرند کارایی زیادی دارند. همیشه بهای کمی به مربیان فوتبال در کرواسی داده شده است ولی مربیان ما صرف نظر از اینکه کجا کار می‌کنند همیشه نتایج خوبی کسب کرده‌اند. ما مربیان کروات همیشه مشکلات زیادی از جمله گرفتن پاسپورت داریم. ما مثل مربیان آلمانی،‌ پرتغالی، هلندی و اسپانیایی لابی زیادی نداریم و حمایت رسانه‌ای نمی شویم و فقط باید در نتیجه، خودمان را ثابت کنیم. سابقه حضور مربیان کروات به فوتبال ایران به یوگسلاوی سابق بازمی‌گردد. مربیان زیادی بودند که به عنوان تعلیم دهنده و آموزش دهنده به فوتبال ایران آمدند. یکی از اولین کسانی که به فوتبال ایران آمد و شاید ندانید رایکوف بود که می‌توان گفت که عملکرد بسیار خوبی در فوتبال ایران داشت و شاید نتایجی که رایکوف گرفت باعث شد تا نظر مثبتی روی مربیان کروات باشد. باید بگویم که خیلی خوشحال هستم که ایگور استیماچ نیز به جمع ما اضافه شده است. من با او تقریبا هر روز در ارتباط هستم و باید بگویم که او هدایت تیم خوبی را به عهده گرفته است ولی باید به استیماچ بگویم که بهتر است برای رتبه دومی تلاش کنیم (با خنده) چراکه تیم اول قطعا پرسپولیس خواهد بود.

۱۰ روز قبل ما شاهد حملات تروریستی در پاریس بودیم. واکنش‌ها در ایران چطور بود؟ حالا من از شما سوال می‌کنم. رییس جمهوری قبلی آمریکا جرج بوش پسر، یک بار ایران را در کنار کره شمالی و عراق محور شرارت نامید و آن را مقر تروریسم توصیف کرد. نظرتان چیست؟

ایران دشمن جدی تروریسم است و آن‌ها نقش جدی در حل بحران‌هایی دارند که امروز در دنیای تروریسم شاهد آن هستیم. ایران همیشه نقش مهمی در مقابله با بحران‌هایی نظیر آنچه شاهد آن بودیم داشته است و قطعا بدون ایران نمی‌توان بر تروریسم غلبه کرد. من زیاد سیاست را دنبال نمی‌کنم ولی این را کاملا می‌توانم با قاطعیت بگویم که ایران دشمن جدی داعش و تروریسم است و طبیعتا مردم ایران هم با مردم پاریس همدردی کردند.

دیناموزاگرب باید در لیگ قهرمانان برابر آرسنال برای کسب رتبه دومی تلاش کند که اتفاق مهمی برای فوتبال کرواسی محسوب می شود. او درباره این موضوع گفت:

دینامو این فصل به فوتبال کرواسی اعتبار بخشید و عملکرد بسیار خوبی در لیگ قهرمانان داشت. این اتفاق خیلی جالب است که دیناموزاگرب در حضور آرسنال از گروه خود صعود کند. آن‌ها سختی زیادی برای کسب نتایج خوب کشیدند و فکر می‌کنم لیاقت صعود از گروه را دارند و من فکر می کنم آن‌ها بتوانند به این افتخار برسند. در حال حاضر آرسنال بازیکنان خوبی در ترکیب خود دارد. این پیروزی ها در لیگ قهرمانان از لحاظ مالی خیلی به باشگاه کمک خواهد کرد. من فکر می کنم آرسنال شانس زیادی برای برد دارد ولی اگر دینامو مانند بازی رفت باشد من برایشان شانس صعود قایل هستم و فکر می‌کنم بتوانند کار مهمی در این گروه انجام دهند. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو