پرتابگر دیسک ایران نقراه ای شد/ سومین مدال کاروان «منا»

پرتابگر دیسک تیم دوومیدانی جانبازان و معلولان ایران روز شنبه در کلاس F56 به مدال نقره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو دست یافت تا تعداد مدال های کاروان ایران سه (دو نقره و یک طلا) شود.

پرتابگر دیسک ایران

به گزارش پتایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، در سومین روز بازی های پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ در رقابت های پرتاب دیسک کلاس F56 علی محمدیاری و علیرضا قلعه ناصری حضور داشتند.
قلعه ناصری در مرحله نخست ۴۲٫۳۲ متر، در گام دوم ۴۲٫۱۲ متر و در مرحله آخر نیز دیسک را ۴۳٫۸۶ متر پرتاب کرد.
این ورزشکار در ادامه رقابت ها و در سه پرتاب دوم خود توانست ۴۴٫۰۴ متر را به عنوان بهترین رکوردش به ثبت برساند و رکورد شخصی اش را نیز ارتقا دهد.
قلعه ناصری با ثبت این رکورد موفق شد بعد از «کلودینی باتیستا دوس سانتوس» از برزیل با ۴۵٫۳۳ متر، به مدال نقره برسد و سومین مدال کاروان پارالمپیک ایران در ریو را به ارمغان آورد.
پس از نماینده کشورمان نیز «لئوناردو دیاز» از کوبا با ۴۳٫۵۸ متر سوم شد.
در این رقابت علی محمدیاری نیز حضور داشت که با خطا در سه پرتاب اول خود، حذف شد.
در سومین روز بازی های پارالمپیک ریودوژانیرو برزیل ورزشکاران ۱۷۸ کشور جهان در ۱۶رشته ورزشی تیراندازی باکمان، دوومیدانی، بوچیا (ورزش کم توانان ذهنی)،دوچرخه سواری،فوتبال هفت نفره،گلبال ،جودو، وزنه برداری، روئینگ، تیراندازی، والیبال نشسته، شنا، تنیس روی میز،مسابقات سه گانه،بسکتبال با ویلچر و تنیس روی صندلی چرخ دار به مصاف می روند.
در این روز ۱۰ ورزشکار مرد و ۶ ورزشکار زن ایران در پنج رشته انفرادی تیروکمان، دوومیدانی، جودو، تیراندازی و وزنه برداری و سه رشته تیمی والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر و فوتبال هفت نفره مسابقه می دهند.
پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو به طور رسمی از ۱۸شهریورماه با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از بیش از۱۶۰ کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شده است.
ایران نیز با ۱۱۱ورزشکار (۸۸ ورزشکار مرد و ۲۳ ورزشکار زن) در ۱۲رشته ورزشی با شعار «توکل، اراده و افتخار» برای هشتمین بار در این رقابت ها حضور دارد.
این بازی ها ۲۸شهریور ماه به کار خود پایان می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو