پایگاه های قهرمانی در دولت گذشته حدود هشت سال غیر فعال شد/ روند استعداد یابی دشوار است

 

نسیم ورزش:مدیرکل دفتر استعدادیابی و توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان احیاء پایگاه های ورزش قهرمانی را مهم ترین رویکرد این وزارتخانه برای استعدادیابی ورزشی عنوان کرد.

 رامین طباطبایی

 رامین طباطبایی در نشست مسئولان پایگاه های ورزش قهرمانی شمال کشور در ساری گفت : وقفه چندین ساله پایگاه های ورزش قهرمانی در دولت گذشته کارکرد آنها را در استعداد یابی و شناسایی ورزشکاران مستعد با مشکل مواجه کرد.

وی زمان تاسیس پایگاه های ورزش قهرمانی را سال ۷۴ اعلام کرد و افزود : به دلیل سیاست وزارت ورزش و جوانان در دولت گذشته، این پایگاه ها حدود هشت سال غیر فعال شد و این وقفه روند استعداد یابی را دشوار کرد.

طباطبایی گفت :  برای تداوم روند قهرمانی در رشته های ورزشی در میادین درون و برون مرزی نیاز به داشتن پایگاه های ورزش قهرمانی برای شناسایی و مدیریت استعدادهای ورزشی داریم.

مدیرکل دفتر استعداد یابی وزارت ورزش و جوانان تعداد پایگاه های ورزش قهرمانی کشور را ۲۲ واحد اعلام کرد و گفت : براساس سیاست وزارت ورزش و جوانان تا پایان سال آینده در تمامی استان ها کشور پایگاه ورزش قهرمانی فعال می شود.

وی همکاری با آموزش و پرورش بخصوص مربیان ورزشی مدارس را مهم ترین رویکرد پایگاه های ورزش قهرمانی در استان های کشور دانست.

طباطبایی گفت : استعداد های ورزشی ما در رشته های مختلف در اختیار آموزش و پرورش قرار دارند و ما با شناسایی این استعدادها می توانیم آنها را برای ارتقاء در حوزه ورزشی به هیات ها واگذار کنیم.

وی وظیفه اصلی هیات های ورزشی را حمایت از ورزشکاران مستعد اعلام کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران نیز در این نشست تجهیز پایگاه های ورزش قهرمانی را راهکاری مناسب برای شناسایی استعدادهای ورزشی دراستان ها برشمرد.

حبیب حسین زادگان گفت : ایجاد وقفه در فعالیت پایگاه های ورزش قهرمانی در استان ها فعالیت تجهیز و استاندارد سازی فعالیت این پایگاه ها را متوقف کرد و این به ضرر استان های کشور است.

وی با اشاره به جایگاه مازندران در ورزش کشور افزود : این استان با داشتن ورزشکاران بنام در رشته های مختلف ورزشی بخصوص کشتی و وزنه برداری بیشترین مدال آوری را در رقابت های برون مرزی در اختیار دارد .

حسین زادگان گفت که ورزشکاران مازندران در سال جاری حدود ۲۸۰ مدال سه رنگ رقابت های ورزشی برون مرزی را کسب کردند که نیمی از آنها طلا و نقره بود.

وی پیش بینی کرد تا تداوم قهرمانی ورزشکاران مازندرانی در رقابت ها برون مرزی در المپیک نیز ادامه یابد.

همایش روسای پایگاه های قهرمانی شمال کشور شامل ؛ استان های تهران، البرز، سمنان، مازندران، گیلان و گلستان به منظور تشریح برنامه ریزی آینده این پایگاهها به مدت دو روز در ساری مرکز مازندران ادامه دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو