پایان ماجراجویی خونه به خونه /حسرت نساجی برای لیگ برتری شدن ۲۳ساله شد

نسیم ورزش:  رقابتهای لیگ دسته یک فوتبال باشگاه های کشور در حالی برای دونماینده مازندران به پایان خط رسیده که دست تیم های خونه به خونه و نساجی مازندران ازصعود به لیگ برترکوتاه ماند.

 هفته سی وهفتم و ماقبل پایانی رقابتهای امسال لیگ دسته یک فوتبال باشگاه های کشور برای نمایندگان مازندران یک تساوی بیرون از خانه و یک شکست خانگی به همراه داشت که درپی آن تیم پرافت وخیزخونه به خونه مازندران در اردبیل برابر میزبان به تساوی رضایت داد و نساجی مازندران درآخرین دیداری خانگی خود در رقابتهای این فصل تن به شکست سنگین ۳ بر یک داد تا هر دو نماینده مازندران در یک هفته مانده به اتمام این رقابتها، امیدهای فوتبال این استان در فصل آینده لیگ برتر را به باد دهند.
تیم خونه به خونه مازندران که تا پیش از برگزاری بازی هفته سی وهفتم این رقابتها روی کاغذ شانس صعود به رقابتهای فصل آینده لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشوررا داشت، با تساوی بیرون از خانه برابر تیم شهرداری اردبیل که خطر سقوط این تیم را به لیگ دسته دوم تهدید می کرد، رضایت داد تا رویای لیگ برتری شدن مدیران متمول بابلی برای خونه به خونه به کابوس بدل شود.
تیم خونه به خونه مازندران که برای هشت هفته اخیر و پس از اخراج اکبرمیثاقیان و روی کارآمدن حمید درخشان و حضور پنج هفته ای درخشان با کسب چهارتساوی و یک شکست و استعفایش و پس از آن حسین رحمانی با یک تساوی و یک شکست ، طعم پیروزی را نچشیده بود ، در یک بازی پرحاشیه برابر میزبان خود شهرداری اردبیل به تساوی پرگل ۳ بر ۳ دست یافت تا پایانی تلخ برای ماجراجویی و لیگ برتری شدن این تیم متمول شمالی ها رقم بخورد.
هرچند شاگردان تیم حسین رحمانی درتیم خونه به خونه مازندران در این مسابقه با دوگل از میزبان پیش افتاده بودند، اما همانند دیگر مسابقات این فصل خود وضعف در مدیریت بازی و حفظ نتیجه، با سه گل متوالی تیم شهرداری غافلگیرشدند، اما به لطف پنالتی دقایق پایانی بازی را به تساوی کشاندند.
ظاهرا شوک مدیران متمول باشگاه خونه به خونه در جابه جایی سه سرمربی در طول سی وهفت هفته ازمسابقات لیگ دسته یک نتیجه معکوس برای بابلی ها داشته و درحالی که همه کارشناسان واهالی فوتبال وحتی متعصب ترین هوادار این تیم ، صعود خونه به خونه رده دوم جدول با هدایت اکبرمیثاقیان را حتمی می دانستند، برکناری میثاقیان در هفته بیست و نهم و روی کارآمدن حمید درخشان به همراه علی کریمی و مهرداد میناوند هم نتوانست علاج چاره مدیران کم تحمل خونه به خونه باشد.
هرچند این تیم پرطرفدار و پرسروصدا که سرمایه‌گذاری مناسبی در لیگ دسته اول داشته دردو هفته اخیر به حسین رحمانی سرمربی امیدهای خود دل بسته که اگر آنها فقط در دو بازی اخیرحریفان خود را شکست می‌دادند امروز سومین تیم صعودکننده به لیگ برتر بودند.
در نهایت خونه به خونه درپایان ۳۷ بازی از رقابتهای امسال لیگ دسته یک فوتبال باشگاه های کشور با کسب ۵۷ امتیاز و باقی ماندن در رده پنجم جدول رده بندی این رقابتها، شانس حضور در فصل آینده رقابتهای لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور را از دست داد.
** تغییر مربی در خونه به خونه حرفه‌ای نبود
درهمین حال مهرداد میناوند مربی تیم خونه به خونه مازندران، پس از پایان بازی تیمش برابر شهرداری اردبیل گفت، متاسفانه ما امروز نتوانستیم به نتیجه دلخواه در بازی مقابل تیم شهرداری اردبیل برسیم و شرمنده مردم وهواداران خونه به خونه شدیم وشانس صعود به لیگ برتر را از دست دادیم.
میناوند افزود: تیم فوتبال خونه به خونه با وجود نمایش قابل قبول در جریان بازی مقابل تیم شهرداری اردبیل، متاسفانه همانند بازی های گذشته در کسب پیروزی ناکام ماند و طبعا این امر نارضایتی‌هایی را از سوی هواداران ما به دنبال خواهد داشت.
وی، تغییر مربی در تیم فوتبال خونه به خونه را غیرحرفه‌ای خواند و اضافه کرد: متاسفانه این تغییرات باعث برخی بی‌نظمی‌ها در تیم شده بود که امیدواریم مسئولان هر دو تیم برای آغاز فصلی جدید لیگ چاره‌ای اساسی برای این امر در نظر داشته باشند.
با این اوصاف بازی هفته سی وهشتم وپایانی تیم خونه به خونه برابر تیم بحران زده ودرخطر سقوط داماش گیلان تشریفاتی باشد، اما پیروزی نماینده گیلان می تواند، ضامن بقای تیم داماش در لیگ یک باشد.
** حسرت نساجی برای لیگ برتری شدن ۲۳ سال شد
تیم پرافت وخیز نساجی مازندران هم در هفته سی وهفتم این رقابتها عصرسه شنبه در ورزشگاه شهیدوطنی قائمشهر میزبان تیم قعرجدولی آلومینیوم هرمزگان بود که درنهایت تعجب با نتیجه ۳ بریک برابر میهمان جنوبی خود تن به شکست داد.
نساجی که هر سال از مدعیان صعود به لیگ برتر بود، در پنج هفته مانده به پایان رقابت های این فصل از صعود به لیگ برتر بازماند و در حال حاضر با ۵۰امتیاز در جایگاه هشتم قرار دارد.
نساجی ها در حالی به این جایگاه دست یافتند که اعتراضشان نسبت به داوری های این فصل ادامه دارد و بر این باورند که اگر ناداوری ها بر علیه آن ها نبود، در حال حاضر جشن لیگ برتری شدن خود را بعد از ۲۳ سال برپا می کردند.
البته این ادعا در حالی مطرح است که بسیاری از کارشناسان داوری با معترضان قائمشهری هم عقیده هستند،
با این حال آن ها در تلاشند تا با کسب حداقل امتیاز در بازی آینده به موقعیت جدولی خود بهبود ببخشند.
مازندران با دو تیم نساجی وخونه به خونه در رقابتهای لیگ دسته یک فوتبال باشگاه های کشور حضور دارد.
گزارش: مهدی غلامی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *