پانزدهمین همایش فرهنگی ورزشی المپیک ویژه ایران برگزار شد

نسیم ورزش: پانزدهمین همایش فرهنگی ورزشی المپیک ویژه ایران با حضور  ورزشکاران کم توان ذهنی پنج استان کشور در قالب ۹ تیم ورزشی در ساری برگزار شد.المپیک

به گزارش روابط عمومی انجمن، “دکتر ابراهیم اندرخورا” رئیس هیات مدیره انجمن فرامهر در مراسم افتتاحیه این مسابقات، اظهار داشت: برگزاری چنین رویدادهایی باعث می شود فرزندان کم توان ذهنی، توانایی های خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهند.

وی افزود: قطعا فعالیت برای این فرزندان عزیز، کار بسیار بزرگ و ارزشمندی بوده و برگزاری این همایش نشان دهنده اهمیت والای این فرزندان آسمانی است.

اندرخورا ادامه داد: آنچه که در این مسیر بسیار اهمیت دارد، فعالیت های عاشقانه ای است که همه آحاد مردم باید باورش نموده و برای داشتن یک جامعه سالم، از همه ظرفیت ها برای خدمت به این عزیزان استفاده نمایند.

وی تاکید کرد: قطعاً حمایت مسئولین و دستگاه های متولی و حضور فعال این سازمان ها موجب می شود توفیق بیشتری در این مسیر حاصل شود.

پروفسور “علی اصغر دادخواه” رئیس المپیک ویژه ایران نیز در این مراسم گفت: المپیک ویژه، مجموعه برنامه ای شامل مسابقه، مدال، مشاوره، آموزش روش زندگی، سبک زندگی فرزندان، خانواده و جامعه است که قطعاً تحقق این مسائل را در مسابقات پانزدهمین دوره شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: المپیک ویژه در سراسر دنیا با حمایت اساتید دانشگاه و افراد علمی، برگزار می شود و در حال حاضر در ایران نیز ۷۵۰ نفر داوطلب المپیک ویژه دارای تحصیلات فوق لیسانس و دکترا هستند که سهم مازندران از این تعداد ۲۴ نفر است.

دادخواه با بیان اینکه در حال حاضر هشت هزار و ۷۰۰ نفر در کشور تحت پوشش المپیک ویژه قرار دارند، یادآور شد: تنها نماینده المپیک ویژه ایران در استان مازندران، انجمن فرامهر طبرستان است که در برنامه یکساله ما، اولین میزبانی را نیز پذیرفته است.

رئیس المیک ویژه ایران خاطرنشان کرد: امسال پنج همایش دیگر نیز پیش رو داریم که در استان های البرز، تهران و گیلان برگزار خواهد شد.

دادخواه اذعان کرد: اگر مسئولان استان بیشتر با فعالیت های این فرزندان آسمانی آشنا شوند، بهترین استفاده از شرایط و امکانات مطلوب مازندران در این مسیر انجام خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری اولین دوره مقدماتی آموزش فلوربال با حضور مربیان مجرب این رشته در حاشیه مسابقات پانزدهم خبر داد.

دکتر “آرام” مدیرکل بهزیستی استان مازندران نیز در این مراسم اظهار کرد: فرزندان آسمانی کم توان ذهنی اثبات کردند که اگر به آنها فرصت داده شود توانمندی های خود را نشان می دهند که شاید انجام این فعالیت ها از توان انسان های عادی نیز خارج باشد.

وی افزود: قطعاً رشد و پیشرفت این فرزندان عزیز، جز با صبوری، سخت کوشی و آموزش های خانواده آنها میسر نخواهد بود.

یادآور می شود قرائت دل نوشته یکی از کودکان کم توان ذهنی و برگزاری مراسم هنری توسط این کودکان از دیگر بخش های این مراسم بود.

گفتنی است دکتر “کاشی” دبیرکل المپیک ویژه ایران، “محمد دامادی” نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی و مدیران ستادی استانداری مازندران نیز در این مراسم حضور داشتند.

لازم به ذکر است این همایش به میزبانی انجمن فرامهر طبرستان و همکاری اداره کل بهزیستی مازندران، شهرداری ساری و اداره کل ورزش و جوانان استان، در رشته های فوتبال، دوچرخه سواری و تنیس روی میز برگزار و در خاتمه با اهداء مدال و حکم قهرمانی از نفرات و تیم های برتر تقدیر شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *