پارالمپیک ریو؛ والیبال نشسته زنان ایران در دیدار تدارکاتی مغلوب میزبان شد

تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران در آستانه برپایی پانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک ریودوژانیرو در دیداری تدارکاتی برابر تیم میزبان شکست خورد.

تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش  ؛تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران که برای نخستین بار توانست سهمیه پارالمپیک ریو را کسب کند شب گذشته (دوشنبه) و یک روز قبل از آغاز بازیها در دیداری تدارکاتی به مصاف برزیل رفت و با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شد.
در این دیدار تدارکاتی ایران در ست های اول و دوم با نتایج ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۱۶ پیروز شد اما در ادامه با نتایج ۲۵ بر ۱۲، ۲۵ بر ۱۱ و ۲۵ بر ۲۱ باخت.
تیم کشورمان پیش از این در نخستین بازی تدارکاتی خود در برزیل مقابل اوکراین، قهرمان اروپا به پیروزی ۳ بر ۲ دست یافته بود.
تیم ملی والیبال نشسته بانوان در راستای آماده سازی برای مسابقات اصلی یک بازی تدارکاتی مقابل کانادا را نیز پیش رو داشت که این دیدار لغو شد.
ملی پوشان والیبال نشسته زنان ایران در این دوره از رقابتها با تیم های آمریکا، چین و رواندا همگروه هستند که ۲۰شهریورماه امسال در نخستین دیدار به مصاف آمریکا خواهند رفت.
هشتمین دوره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از فردا(چهارشنبه / ۸ سپتامبر با حضور بیش از چهار هزار و ۵۰۰ ورزشکار معلول و ناتوان جسمی از ۱۷۵ کشور جهان برگزار می شود.
کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران به بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو با نام «منا» و با شعار «توکل، اراده و افتخار» با ترکیب ۱۱۱ ورزشکار و در ۱۲ رشته ورزشی در این دوره از بازی ها حضور دارد.
کاروان ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در رشته های دوومیدانی، وزنه برداری، تیراندازی با کمان، تیراندازی، جودو، قایقرانی کانو، دوچرخه سواری، شنا، والیبال نشسته زنان و مردان ، فوتبال هفت نفره و پنج نفره و بسکتبال با ویلچر شرکت می کنند.
کم شمارترین رشته ورزشی ایران در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو شنا، قایقرانی و دوچرخه سواری هر کدام با یک ورزشکار و پرشمارترین ورزشکاران ایران در رشته دوومیدانی با ۲۷ ورزشکار هستند.
این بازیها ۲۸ شهریور ماه امسال پایان می یابد.

والیبال نشسته زنان ایران در دیدار تدارکاتی  والیبال نشسته زنان ایران در دیدار تدارکاتی والیبال نشسته زنان ایران در دیدار تدارکاتی والیبال نشسته زنان ایران در دیدار تدارکاتی 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *