وهابیت پشتوانه فکری داعش

نسیم ورزش: رئیس دفتر مقام معظم رهبری، نقش و جایگاه رهبری و ولایت را در سر بزنگاه‌ها مهم و برجسته اعلام کرد.  حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی در دومین روز هفتمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ساری، نقش رهبری را در سربزنگاه ها مهم برشمرد و گفت: در حاثه منا که هزاران نفر از مسلمانان بر اثر بی تدبیری، بی کفایتی و بی توجهی جان باخته‌اند، نقش رهبری در این بزنگاه کاملاً مشخص می‌شود.

وی بیان داشت: مسئولان عربستان پس از گذشت یک هفته در تحویل اجساد جان باختگان نیز کارشنکی می‌کردند و کارنامه سیاهشان درباره مسلمانان روشن است.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند اگر بخواهند کمترین بی‌احترامی نسبت به اجساد زائران ایرانی داشته باشند، جواب سختی به آنان داده خواهد شد و پس‌ازاین نهیب شاهد تحویل اجساد بودیم.

وی بابیان اینکه پشتوانه فکری و عقیدتی جلادانی مانند داعش، علمای وهابی هستند گفت: آنان در طول تاریخ فجایع بسیاری علیه مسلمانان به‌ویژه شیعیان انجام داده‌اند و فجایع حج سال ۶۶، تخریب قبور ائمه اطهار (ع) ازجمله جنایات آنها به شمار می‌رود.

 حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی با تأکید بر اینکه باید بررسی شود که عربستان سعودی یعنی چه گفت: کلمه سعودی چه معنی دارد زیرا این سرزمین حجاز است و آنان غاصبانه حاکم سرزمین مقدس هستند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری بابیان اینکه عربستان در منطقه آسیب‌پذیر است، به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر عدم مذاکره با آمریکا اشاره کرد و گفت: طبق فرمایش رهبری با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم زیرا پرونده گذشته آمریکا در ایران سیاه است و نمی‌توان به این گرگ خونخوار اعتماد کرد.

حجت‌الاسلام محمدی با عنوان اینکه رابطه و مذاکره با آمریکا شبیه رابطه گرگ‌ومیش است تصریح کرد: باید سعی‌مان بر این باشد وضعیت گذشته و تاریخی را برای مردم تشریح کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *