وزیر کار دستور استخدام ۳۵۹۶ نفر را صادر کرد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از مجموع ۳ هزار و ۵۶۹ نفر مربی فنی و حرفه ای حق التدریس پذیرفته شده تاکنون برای حدود یک هزار و ۸۰۰ نفر مراحل استخدام انجام و احکام کارگزینی صادر شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، علی ربیعی در دستوری به رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای نوشته است: مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای استخدام، موضوع را پیگیری کنند تا اقدام های قانونی با سرعت بیشتری دنبال شود.

در بخشی دیگری از نامه تاکید شده است: یکی از عوامل تاثیرگذار در تحقق اقتصاد مقاومتی توانمندسازی منابع انسانی از طریق مهارت آموزی و ارتقا مهارت شاغلان و جوانان جویای کار در بخش های مختلف از جمله صنعت، خدمات و کشاورزی است.

ربیعی یادآور شده است: با توجه به تحول در برنامه ها و تلاش مدیران و کارکنان سازمان برای رسیدن به اهداف مورد نظر انتظار می رود برنامه ریزی برای بخش های مختلف صنعتی، تولیدی و خدماتی اعم از دولتی و غیردولتی با اولویت مناطق محروم، شناسایی نیازها و سفارشات آموزشی این بخشها و سایر بخش های کشور به تناسب نیاز بازار کار نیز مورد توجه قرار گیرد.

محمد امین سازگارنژاد رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز در اجرای این دستور در گزارشی اعلام کرد: از تمامی ظرفیت های ۱۰ گانه ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری به ویژه بندهای ۵ و ۱۰ فوق العاده های شغل و ویژه در سال گذشته و سال جاری برای افزایش حقوق و مزایای نیروی انسانی استفاده لازم به عمل آمده و میانگین حقوق و مزایای دریافتی آنها در دوره تصدی بیش از ۴۰ درصد رشد داشته است.

وی در گزارش خود آورده است: در خصوص مربیان حق التدریس نیز از مجموع ۳ هزار و ۵۶۹ نفر حق التدریس پذیرفته شده تاکنون برای حدود یک هزار و ۸۰۰ نفرمراحل استخدام انجام و احکام کارگزینی صادر شده است. برای یک هزار و ۷۶۹ نفر باقی مانده نیز تا پایان شهریور ماه تامین پست شده و مراحل استخدام انجام می شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: برای بقیه ۷۶۹ نفر نیز در نیمه دوم سال اقدام لازم به عمل می آید و روند استخدامی شماری که در فرآیند های اداری نتوانسته اند به طور کامل پذیرفته شوند نیز پیگیری خواهد شد.

سازگارنژاد درباره کارکنان قرار دادی این سازمان نیز گفت: حقوق، مزایا و اضافه کاری کارکنان قراردادی بر اساس دستور العمل مربوطه از ابتدای سال پرداخت و مقرر شده است از اول تیرماه برای جبران دریافتی این افراد حداقل مبلغ یک میلیون ریال به عنوان سایر مزایای رفاهی برای هر نفر ماهیانه تامین و پرداخت شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *