وزیر ورزش و جوانان: المپیک و پارالمپیک یک مساله ملی و فراجناحی است

 

 وزیر ورزش و جوانان در آستانه برگزاری سی و یکمین دوره بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶ تاکید کرد: المپیک باید محل ارتقا غرور ملی باشد و صدا و سیما هم در این زمینه رسالت خطیری برعهده دارد زیرا این مساله ملی و فراجناحی است.

وزیر ورزش و جوانان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ،  از وزارت ورزش وجوانان، « محمود گودرزی » در دیدار نمایندگان اعزامی صدا و سیما به بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو در این باره گفت: این نوع نگرش به معنی قرار گرفتن همگان در یک صف با هدف نشر ، القاء و یا مقابله نسبت به یک موضوع است که هروقت این دیدگاه در جامعه تسری یافت، ما موفق عمل کرده ایم .
گودرزی همچنین به اهمیت اثر گذاری رویدادهای ورزشی مانند المپیک و پارالمپیک در روحیه جامعه اشاره کرد و افزود:در زمان برگزاری این رویداد مهم ورزشی با توجه به حساسیت های آن هر سخن ، نقد و پیشنهادی دارای یک موج مثبت و منفی است که می تواند در جامعه تنش ایجاد کند .
وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: به همین منظور این وزاتخانه در دو سال گذشته درخصوص بررسی وضعیت ورزشکاران المپیکی جلسات متعددی با عنوان ‘ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک’ را با حضور تمامی مسئولان برگزار کرده است .
گودرزی در عین حال گفت: هرچند می دانم در صورت نتیجه مطلوب نگرفتن از این دوره از بازیها من پاسخگو خواهم بود اما همه تبعات را پذیرفته و اعلام کرده ام که پیروزی ها متعلق به ورزشکاران و باخت های احتمالی را من پاسخگو خواهم بود.
وی اضافه کرد: می خواهم نمایندگان ایران در این رقابت ها با خیال آسوده وارد میدان مسابقه و کسب افتخار برای کشور شوند . تا امروز پای همه صحبت هایم ایستاده ام و برای همین به ریو نخواهم رفت زیرا مسئولان کمیته ملی المپیک در این سفر تیم را همراهی می کنند و امور را به بهترین نحو به انجام می رسانند.
رئیس دستگاه ورزش کشور درباره حضور نمایندگان رسانه ایی ایران در ریو اظهار داشت: رسانه ها دقت کنند که برخی نقدهای تخریبی به ورزشکاران آسیب وارد می کند زیرا این نوع نگرش تمام زحمات افرادی که به نوعی در این چند سال برای آماده سازی تیم تلاش کرده اند را هدر خواهد داد .
گودرزی گفت : همه ما اطلاعات کاملی از وضعیت ورزشکاران مان داریم بنابراین باید مراقب نقدهایی که جامعه را به سمت افسردگی سوق می دهد ، باشیم .
وزیر ورزش و جوانان احترام به پرچم ، ادای احترام به سرود ملی کشور عزیزمان را نشات گرفته از غرور ملی عنوان کرد و افزود: آنچه که در المپیک رخ می دهد متعلق به وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک نیست بلکه از آن همه جامعه بوده و خوشحالم که امروز این هم افزایی به وجود آمده است .
وزیر ورزش و جوانان با قدردانی از رسانه ها بویژه صدا وسیما در انعکاس اخبار مربوط به المپیک و پارالمپیک گفت: دیدگاه آقای علی عسگری رییس سازمان صدا وسیما، ملی است و امیدوارم با تداوم این روند بتوانیم زمینه شادی و نشاط مردم کشورمان رامهیا کنیم .
سی و یکمین دوره از بازی های المپیک ۱۵تا ۳۱مردادماه جاری در برزیل برگزار می شود و از ایران۶۳ ورزشکار در قالب کاروان امام رضا ( ع) به این رقابت ها اعزام می شوند.
حسین آقا زمانی مدیر گروه ورزش شبکه سه سیما نیز در این دیدار ،گفت : تاکید ریاست سازمان صدا و سیما حمایت کامل و شایسته از ورزش و موضوع ملی المپیک است و امیدواریم با نتایج خوب کاروان اعزامی ایران در بازیهای ریو و نمایش آن از طریق رسانه ملی شادی و خرسندی مردم بیشتر شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *