وزنه برداری المپیک ریو/طلای دسته ۷۷ کیلوگرم به قزاق ها رسید

«نجات رحیموف» وزنه بردار ۷۶٫۱۹ کیلوگرمی قزاق توانست تنها با اختلاف وزن نسبت به «لیو» وزنه بردار ۷۶٫۸۳ کیلوگرمی چینی ها در بازی های المپیک با مجموع ۳۷۹ کیلوگرم به مدال طلای دسته ۷۷ کیلوگرم دست یابد.

وزنه برداری المپیک ریو

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ورزشی نسیم ورزش، پنجمین روز رقابت های وزنه برداری دسته ۷۷ کیلوگرم بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو با کسب مدال طلا توسط «نجات رحیموف» نماینده قزاقستان به پایان رسید.
«رحیموف » با وزن بدن ۷۶٫۱۹ کیلوگرم و ثبت وزنه های ۱۶۵ کیلوگرم در حرکت یک ضرب، ۲۱۴ کیلوگرم در حرکت دوضرب و حدنصاب مجموع ۳۷۹ کیلوگرم و فقط به دلیل پایین تر بودن وزن بدنش نسبت به حریف چینی، مدال طلای دسته ۷۷ کیلوگرم را از آن خود کرد.
همچنین «ژیایون لیو» از چین با وزن بدن ۷۶٫۸۳ کیلوگرم در حرکت یک ضرب وزنه ۱۷۷ کیلوگرمی را بالای سر برد سپس در حرکت دو ضرب وزنه ۲۰۲ کیلویی را مهار کرد تا با مجموع ۳۷۹ کیلوگرم و تنها به دلیل (۶۴ گرم) بالاتر بودن وزن بدنش نسبت به «رحیموف» قزاق، نقره ای شود.
محمد محمود مصری نیز با مجموع ۳۶۱ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.
رقابت های دسته ٨۵ کیلوگرم (کیانوش رستمی) و ٩۴ کیلوگرم (سهراب مرادی و علی هاشمی) وزنه برداری ۲۳ و ۲۴ مرداد و مسابقات دسته ۱۰۵ کیلوگرم (محمدرضا براری) و به اضافه ۱۰۵ کیلوگرم (بهداد سلیمی) نیز روزهای ۲۶ و ۲۷ مرداد ساعت ۲:۳۰ به وقت تهران برگزار خواهد شد.
کاروان ورزشی ایران با ۶۴ ورزشکار در۱۴رشته بوکس، پینگ پنگ، تیراندازی، تیر و کمان، قایقرانی، وزنه برداری، دوومیدانی، تکواندو، جودو، شمشیربازی، والیبال، کشتی آزاد و فرنگی، شنا و دوچرخه سواری در این دوره از بازی ها شرکت کرده است.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۵ مرداد ماه با حضور ۱۰ هزار و ۴۴۴ ورزشکار از ۲۰۶ کشور جهان و یک گروه از پناهجویان با ترکیب ۱۰ ورزشکار از سودان جنوبی، سوریه، جمهوری کنگو و اتیوپی به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *