وزارت ورزش و جوانان ۴ هزار میلیارد تومان بدهی دارد

نسیم ورزش: معاون حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش و جوانان ۴ هزار میلیارد تومان بدهی دارد.خادم

امیررضا خادم در نشست با هیئت‌های ورزشی و روسای اداره‌های ورزش و جوانان گیلان، درباره علت حضور خود در استان، اظهار داشت: معاونت امور استان‌های وزارت ورزش موظف است که در استان‌ها حضور یافته و عملکرد مدیران ارشد ورزش‌ها استان‌ها را بررسی تا یک اتفاق نظر را در کشور فراهم کنیم.

وی یکی از معضلات وزارت ورزش وجوانان را مباحث حقوقی بیان کرد و افزود: با توجه به اینکه پیمانه ورزش از منابع مالی کم برداشته و کفاف نیازهای ورزش را نمی‌دهد و از طرفی بخش حقوقی هم کمتر دیده شد به همین دلیل کمتر به آن توجه شده است.

معاون حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش و جوانان قریب بر چهار هزار میلیارد تومان بدهی دارد که این بدهی مربوط  رای دادگاه برای اماکن ورزشی است و  باید به طلبکاران پرداخت کند که درباره اماکن ساخته شده، زمین‌ها و یا براساس ضعف‌های دفاع‌های حقوقی در دوره‌های مختلف بوده که سبب شده تا وزارتخانه از نظر حقوقی عقب باشد و این بدهی‌ها همان طور هم اضافه می‌شود.

خادم با بیان اینکه بودجه سال ۹۴ وزارت ورزش و جوانان ۸۰۰ میلیارد تومان است، تصریح کرد: این بودجه جوابگوی پروژه‌های نیمه تمام و بدهی این وزارتخانه نیست.

وی با بیان اینکه سه هزار و ۵۰۰ طرح نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: برای جبران این مسائل به سعه صدر، برنامه و راهکار برای عملیاتی شدن نیاز است.

معاون حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه در مسائل حقوقی ابتدایی‌ترین کار مستندسازی املاک ورزشی است، افزود: برای این مهم باید در اداره‌های کل تامین منابع انجام شود.

خادم با اشاره به کمبود شدید منابع مالی در ورزش کشور، تاکید کرد: اجازه فروش اماکن ورزشی فرسوده و غیرقابل استفاده وجود دارد تا با فروش آن استان‌ها بتوانند بخشی از پروژه‌های نیمه تمام ورزشی را به اتمام برسانند.

 وی با بیان اینکه دستورالعمل یا آیین نامه اجرایی ماده ۸۸ حداکثر در ۲۰ روز تا یک ماه آینده ابلاغ می‌شود، افزود: قانون ما را موظف کرده که کل اماکن ورزشی را حتما از طریق مزایده واگذار کنیم و اماکن ورزشی که مورد نیاز هیئت‌ها و بخش قهرمانی است در روز چهار تا شش ساعت در اختیار هیئت‌ها قرار بگیرد و مابقی آن را که نیاز هیئت‌ها نیست به بخش خصوصی واگذار شود.

معاون حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان درباره افزایش بیمه ورزشی، خاطرنشان کرد: این مسئله جز مطالبی است که در اکثر استان‌ها مطرح شد این مسئله در دستور کار قرار دارد و با فدراسیون پزشکی به صورت منطقی بررسی می‌شود.

خادم افزود: سعی می‌کنیم به یک تعریف مشخصی در این زمینه دست یابیم فدراسیون پزشکی تعرفه مشخص دارد البته این مسئله که خدمات کارایی ندارد و همان طور تصاعدی افزایش قیمت دارد به صورت کارشناسی بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه این امکان برای وزارت ورزش و جوانان وجود ندارد که پروژه جدیدی را در کشور اجرا کند، گفت: برای بیش از سه هزار پروژه نیمه تمام ورزشی استان تعیین تکلیف شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *