وزارت ورزش خواهان برکناری تاج شد

 

 

نسیم ورزش: همین دیروز بود که اسلامیان، نایب‌رئیس اصفهانی فدراسیون فوتبال در گفت‌وگویی تند وزیر ورزش را به عدم‌دخالت در موضوعات داوری دعوت کرد.

جالب اینجاست که گویا این پاتکی به تک وزارت ورزش در مورد یکی از نزدیکان اصفهانی او در فدراسیون فوتبال بوده است. اتفاقا محمود گودرزی دیروز در کنفرانس مطبوعاتی‌اش وقتی با پرسش عجیب یکی از خبرنگاران در مورد وجود گروه اصفهانی‌ها در فوتبال رو‌به‌رو شد گفت: «به این چنین مسئله‌ای برنخورده است و تنها وجود این گروه در فوتبال را در میان رسانه‌ها خوانده است که هنوز مستنداتی برای آن وجود ندارد.» اما گویا این موضوع دامنه‌دار‌تر از گفت‌وگوهای رسمی است؛ چه آنکه پس از اینکه وزارت ورزش برای برکناری دبیرکل سابق، نایب‌رئیس بانوان و نایب‌رئیس اول فدراسیون فوتبال به کفاشیان فشار آورد و رئیس فوتبال نیز از آن تمکین کرد و افرادی را نزدیک به وزارت ورزش جانشین آنها کرد، بار دیگر وزارت ورزش علی کفاشیان را تحت فشار قرار داده است تا مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ فوتبال را برکنار کند.

 

 

ماجرا اما ۲روز پیش در مجلس به شکل رسمی کلید خورده است. محمود گودرزی، وزیر ورزش که برای پاسخ به سؤال برخی نمایندگان در مورد بازی آخر لیگ برتر فصل گذشته در تبریز به مجلس رفته بود در مواجهه با سؤالات آنها گفته است که باتوجه به اساسنامه فدراسیون فوتبال، اختیاری برای کنترل و اصلاح مسائل و ضعف‌های این فدراسیون ندارد.گودرزی در این نشست اعلام کرده که از کفاشیان خواسته بود رئیس سازمان لیگ را عزل کند.

 

 

وزیر ورزش این مسئله را در حالی بیان کرده است که مهدی تاج و کفاشیان نیز در جلسه حضور داشته‌اند. فارس در این مورد گزارش جالبی را منتشر کرده است. براساس آن تاج در واکنش به این موضوع خطاب به گودرزی گفته است بهتر است این موضوع را پیامک کنید و ببینید مردم از شما راضی‌تر هستند، از من یا از برنامه نود؟ شما نایب‌رئیس اول، نایب‌رئیس بانوان و دبیر کل را تحمیل کردید، چگونه می‌گویید که نقشی در فدراسیون فوتبال ندارید؟ رئیس سازمان لیگ گفته موضوع داوری هم زیرنظر دبیر کل است که شما انتخاب کردید.

 

مردم همه از سازمان لیگ رضایت دارند. این در حالی است که به‌نظر می‌رسد با صحبت‌های وزیر فشار به سازمان لیگ برای برکناری تاج زیاد شده است.همچنین از سوی وزارت ورزش فشارها برای برکناری عابدینی، بهروان و برخی اعضای سازمان لیگ نیز زیاد شده به‌طوری که فدراسیون زیر بار نرفته و همین موجب اختلافات زیاد شده است. همچنین آمده است که پس از این درگیری در حضور نمایندگان، کفاشیان در ظاهر به قصد ادای نماز و در باطن به نشانه اعتراض به صحبت‌های وزیر ورزش، جلسه را زودتر ترک کرد. در بازگشت نیز حاضرین پس از صرف ناهار به جلسه خاتمه دادند.

 

 

همه این مسائل در حالی است که طبق گزارش هیأت تحقیق از ماجراهای ورزشگاه یادگار امام که طبق دستور رئیس‌جمهور تشکیل شده بود، می‌بایست برخی از اقدامات تنبیهی در مورد مقصران این حادثه صورت می‌گرفت که هنوز فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش نتایح این اقدامات را بیان نکرده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو