ورزش و جامعه دارای روابط متقابل هستند/سرانه ورزشی هر دانشجوی پیام نور ۷۳۰۰ تومان است

نسیم ورزش: دیوسالار رئیس دانشگاه پیام نور استان مازندران در جمع اصحاب رسانه با اشاره به رسالت خطیر رسانه ها در انعکاس وقایع روز جامعه ، گفت: ۵۲۰ مرکز واحد دانشگاه پیام نور در حال فعالیت هستند و آموزش برای همه شعار این دانشگاه است و دانشگاه پیام نور بر اساس میثاقی که با انقلاب و نظام دارد ، فعالیت می کند . دیوسالار

وی ۲۵ سال سابقه فعالیت دانشگاه پیام نور را مورد توجه قرار داد و افزود : جایگاه این دانشگاه باعث شده که حتی دانشجویانی خارج از کشور برای تحصیل به این دانشگاه مراجعه می کنند . دیوسالار با بیان اینکه در بخش کیفیت آموزشی ، دانشگاه پیام نور رتبه یک دانشگاههای بزرگ کشور را داراست ، گفت: این دانشگاه در عرصه پژوهش نیز جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور می باشد که با تولیدات علمی موثر تأثیر شگرفی در جایگاه علمی کشور داشته است .

نگرش سیستمی و یکپارچه در دانشگاه ، انعطاف پذیری در سیستم آموزشی ، قانون محوری ، کتاب محوری ، بهره وری از تکنولوژی و شیوه های نوین آموزشی از فاکتورهای مهم موفقیت دانشگاه پیام نور بوده که دیوسالار با اشاره به آنها اظهار داشت : امروز به تبع از دانشگاه مادر در ۱۸ مرکز واحد حدود ۳۰ هزار دانشجو داریم که ۲۰ درصد آنها را دانشجویان ارشد ما تشکیل می دهند و به حمدالله با درایت و تلاش همه مدیران و مسئولین توانسته ایم ۷۰ درصد جذب دانشجو را در این دانشگاه شاهد باشیم .

رئیس دانشگاه پیام نور مازندران تعامل دانشگاه با اصحاب رسانه را یکی از مولفه های مهم در موفقیت این مرکز آموزشی دانست و تصریح کرد: همایش قرآن و عترت نقطه عطفی در فعالیت های فرهنگی بوده و در عرصه ورزش نیز این دانشگاه توانسته به توفیقات خوبی دست پیدا کند. این مسئول در دانشگاه پیام نور از معافیت دانشجویان ورزشکار شاخص در پرداخت شهریه به عنوان مشوقی در ترویج ورزش در دانشگاهها یاد کرد و گفت: برای اولین بار در المپیاد سراسری کشور که در قم برگزار شد این استان توانست در ۸ رشته به مقام قهرمانی دست پیدا کند ضمن اینکه برای اولین بار دانشگاه پیام نور در لیگ برتر کشتی حضور پیدا کرده و حتی دانشجویان دختر این دانشگاه نیز در رشته والیبال قهرمان دانشگاه پیام نور کشور شده اند که این موفقیت حاصل رفتار جسورانه ، پذیرش تغییر ، بالا بردن میزان تحمل ، پرورش خلاقیت و نوآوری ، تمایل به پیشگام بودن مدیران استانی در بخش ورزشی ، وجود روحیه کار تیمی و کار در شرایط دشوار با کمترین امکانات بوده ، به طوریکه این ویژگی ها باعث گردید تا اکنون جایگاه رفیعی برای دانشگاه پیام نور برشمرده می شود .

دیوسالار رئیس دانشگاه پیام نور از فازغ التحصیلی ۱۰۰۰ دانشجو رشته دکترا به عنوان یکی دیگر از مصادیق موفقیت این دانشگاه به نیکی یاد کرد و خاطر نشان ساخت : سرانه ورزشی برای هر دانشجو ۷۳۰۰ تومان در دانشگاه پیام نور است اما این رقم بسیار ضعیف بوده که ما نیز در تلاشیم این سرانه را افزایش دهیم در مناطق مرطوب کشور باید ۳/۸ مترمربع سرانه ورزشی برای هر دانشجو اختصاص یابد و در این ارتباط ما سعی داریم از تمام ظرفیت دانشگاه برای این مهم بهره ببریم .
رئیس هیأت های ورزشی دانشگاههای مازندران:
سرانه ۱ متر فضای ورزشی برای هر ۲۸ دانشجو در دانشگاههای مازندران معضل است. حسین ذبیحی رئیس هیأت ورزشی دانشگاههای مازندران در جمع اصحاب رسانه با قدردانی ، ضمن تسلیت ایام محرم ، از نقش آنها در توسعه فعالیت های این تشکل ورزشی به نیکی یاد کرد و اظهار داشت : فعالیت در هیأت ورزشی دانشگاههای مازندران برای جوانان است و نقش ما خبرنگاران در کمک به ارتقاء سطح فعالیت ما غیرقابل انکار می باشد .

ذبیحی با اشاره به ضرورت در اختیار داشتن زمین برای ساخت آکادمی ورزشی دانشگاههای استان ، گفت: ما در مازندران ۱۵۸ هزار دانشجو داریم که متأسفانه سرانه ۱ متر فضای ورزشی برای هر ۲۸ دانشجو در دانشگاههای استان به یک معضل جدی تبدیل شده و در صورت توجه به رفع آن و ترویج ورزش جلوی بسیاری از ناهنجاریهای موجود در دانشگاهها را بگیریم . وی با اشاره به اینکه ۱۶ تن از قهرمانان المپیک عضو دانشگاه هستند ، افزود : این پتانسیل بالقوه پشتوانه بسیار خوبی برای فعالیت های هیئت ورزشی به شمار می رود .

وی از برنامه ریزی برای تهیه کمپ تخصصی ورزشی دانشگاههای مازندران به عنوان یکی از برنامه های آتی یاد و تصریح کرد : به دنبال پیشنهاد میزبانی مسابقات کشتی دانشگاهها آسیا به این استان ، ما با قبول این پیشنهاد اکنون به دنبال تأمین اعتبار مالی آن هستیم البته در کنار آن میزبان مسابقات جنگل نوردی دانشجویان دختر سراسر کشور به مسافت ۱۰ کیلومتر در جنگل شهید زارع شهرستان ساری نیز بخشی دیگر از برنام های آتی هیأت ورزشی دانشگاههای استان به شمار می رود.

حسین ذبیحی با بیان اینکه سال جاری به عنوان سال حضور دانشجویان در مسابقات المپیاد ورزشی بوده است ، یادآور شد: در مسابقات المپیاد ورزشی در قم استان مازندران توانست ضمن کسب ۵ طلا – ۱۱ نقره و ۱۳ برنز ، در هشت رشته ورزشی والیبال – بسکتبال – فوتسال – کاراته – تکواندو – شنا – دوومیدانی و تنیس روی میز قهرمان شود . این گزارش حاکیست در پایان این نشست ، هدایایی به رسم یادبود به خبرنگاران اهداء گردید. گزارش: شعبان وفایی نژاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *