ورزش مطمئن‌ترین راه پیشگیری و درمان بسیاری از ناهنجاری‌‌هاست

 

نسیم ورزش: رئیس هیئت ورزشی دانشگاه‌های مازندران در نشست با اعضای هیئت با اشاره به نقش ورزش  در رفع مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی، اظهار داشت: ورزش می‌تواند بهترین جایگزین و مطمئن‌ترین راه برای پیشگیری و درمان بسیاری از ناهنجاری‌‌ها از جمله اعتیاد باشد.

حسین ذبیحی با اشاره به برنامه کوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت این هیئت اذعان داشت: در صورتی می‌توانیم به اهداف خود دست یابیم که از ظرفیت و پتانسیل موجود استفاده درست داشته باشیم.

رئیس هیئت‌های ورزشی دانشگاه‌های مازندران با بیان اینکه دانشگاه‌ها رسالت شکوفایی اندیشه‌های دانشجویان را بر عهده دارند، پرورش روحیه خلاق، تولید علم، ایجاد توسعه علمی و فراهم کردن شرایط حضور در بازار کار را از مهم‌ترین اهداف دانشگاه‌ها برشمرد و نقش ورزش را در این امر بی بدیل دانست.

ذبیحی با بیان اینکه حوزه ورزش دانشگاه‌ها بسیار محروم مانده است، گفت: امروزه ورزش دانشگاه‌ها نیاز به حمایت مسئولان دارد، اگر بخواهیم ورزش دانشگاه‌ها را به جایگاه واقعی خود برسانیم باید بین مسئولان اجرایی آشتی ورزشی ایجاد کرده و غربت ورزشی در دانشگاه‌ها را برطرف کنیم.

رئیس هیئت‌های ورزشی دانشگاه‌های مازندران با بیان اینکه ما در آینده نزدیک شاهد میزبانی مسابقات در رشته‌های مختلف خواهیم بود، گفت: مخاطب هیئت‌های ورزشی استان همه دانشجویان و اساتید هستند و به خاطر فراگیر بودن این هیئت‌های ورزشی نیاز است تا همه مسئولان پای کار بیایند.

 وی با اعلام اینکه به دنبال آن هستیم که مهندسی ورزشی را در سطح دانشگاه‌ها نهادینه کنیم، بیان کرد:.مهندسی ورزشی تنها راهی است که می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف یاری کند.

رئیس هیئت‌های ورزشی دانشگاه‌های مازندران به نقش قهرمانان ورزشی اشاره و تصریح کرد: این هیئت در نظر دارد از دانشجویانی که حائز مقام قهرمانی شدند به عنوان الگوی ورزشی در سطح دانشگاه‌ها استفاده کرده تا زمینه جذب حضور بیشتری از دانشجویان به ورزش فراهم شود.

ذبیحی با اشاره به وجود بیش از ۲۵۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های مازندران، گفت: از این تعداد تنها حدود کمتر از ۳۰ درصد دانشجویان،هفت درصد اساتید و حدود ۳٫۵ درصد کارکنان دانشگاه‌های مازندران در رشته‌های مختلف ورزشی فعال هستند که آمار قابل قبولی نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *