ورزش دانشگاهی نیازمند تحول اساسی است

نسیم ورزش: رئیس هیئت ورزش دانشگاه‌های مازندران با بیان اینکه ۳۰ درصد دانشجویان مازندران فعالیت‌ ورزشی دارند، گفت: ورزش دانشگاهی نیاز به تحول دارد.


حسین ذبیحی ضمن  اشاره به اینکه هیئت ورزش دانشگاه‌های مازندران از سال ۸۵ راه‌اندازی شد و توانست با ارتقای سطح ورزشی، از سال ۷۷ تاکنون جزو استان‌های برتر در فعالیت‌های ورزشی است، افزود: در نظر داریم که به‌زودی با راه‌اندازی کارگروه تخصصی، تعامل بیشتر هیئت ورزش دانشگاه‌های مازندران، استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان مازندران همچنین با همکاری رسانه‌ها برای ارتقای ورزش دانشگاه‌های استان مازندران قدم‌های جدی برداریم.

رئیس هیئت ورزش دانشگاه‌های مازندران با اشاره به وجود ۲۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های مازندران، گفت: از این تعداد، کمتر از ۳۰ درصد دانشجویان در فعالیت‌های ورزشی شرکت دارند که میزان خوبی نیست. کمتر از هفت درصد اساتید و حدود ۳٫۵ درصد کارکنان دانشگاه‌های مازندران در رشته‌های مختلف ورزشی، فعال هستند که این آمار نیز قابل قبول نیست.

وی ادامه داد: یکی از علت‌های این آمار، کارآیی اندک هیئت ورزش دانشگاه‌ها بوده که اکنون در آغاز راه جدید، با اهداف و برنامه‌های منسجم در راستای برطرف کردن مشکلات موجود و ایجاد بستر و زمینه برای ارتقای ورزش دانشگاه‌های استان، قدم برمی‌داریم.

ذبیحی با بیان اینکه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خوبی در دانشگاه‌های مازندران داریم، افزود: با ایجاد همدلی، آشتی و انسجام بین دانشگاه‌ها و مسئولان مرتبط در حوزه ورزش می‌توانیم امکانات بالقوه دانشگاه‌ها را به فعل تبدیل کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *