معاون اوقاف مازندران: ورزش جزو برنامه‌های اصلی جوانان و نوجوانان قرار گیرد

نسیم ورزش: معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه، در جلسه مشترک توجیهی کارشناسان فرهنگی قرآنی اداره کل ورزش و جوانان و اداره کل اوقاف مازندران گفت: ورزش باید جزو برنامه‌های اصلی جوانان و نوجوانان جامعه قرار گیرد.

نشست

 حجه الاسلام مسعود قربانی در این نشست اظهار کرد: اگر در جامعه قرآن را محور تمامی کارها و برنامه‌ها قرار دهیم، اثربخشی آن به ما و جامعه برمی‌گردد.

وی، یکی از عوامل وجود جرائم و مشکلات فرهنگی در جامعه امروزی را دوری مردم از قرآن کریم دانست و افزود: خانواده‌هایی که از مفاهیم قرآن کریم دور باشند، در معرض آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی قرار می‌گیرند.

قربانی با اشاره به اینکه سلامت جسم و سلامت روح باید در کنار یکدیگر قرار گیرد، ادامه داد: ورزش باید جزو برنامه‌های اصلی جوانان و نوجوانان جامعه قرار گیرد و همه بر این مسئله واقف هستند که عقل سالم در جسم سال وجود دارد.

این مسئول با بیان اینکه جوانانی که با قرآن سروکار دارند دارای خضوع و خشوع هستند، بیان داشت: ورزشکارانی که در جوانی و نوجوانی در مسائل قرآنی فعالیت می‌کنند در حفظ معنویت و سلامت جامعه اثرگذار هستند.

قربانی حضور ورزشکاران محجبه بر روی سکوهای قهرمانی را از برکات قرآن دانست و گفت: وقتی ورزشکاری با حجاب اسلامی در مسابقات جهانی و بین‌المللی حضور پیدا می‌کند و صاحب عناوین قهرمانی می‌شود، موجب افتخار جامعه است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه از فضای ورزشی جامعه می‌توان در جهت انتقال مفاهیم قرآنی بهره‌گیری کرد، اظهار کرد: ظرفیت‌های مشترکی بین اداره‌ کل اوقاف مازندران و اداره‌کل ورزش و جوانان استان برای برگزاری مسابقات قرآنی وجود دارد.

در ادامه معاون امور فرهنگی اداره‌ کل ورزش و جوانان مازندران نیز با بیان اینکه ۱۵۰ هزار ورزشکار سازمان‌یافته در رشته‌های مختلف ورزشی در استان وجود دارد، اظهار کرد: بیش از ۹۰۰ هزار جوان ورزشکار به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم با مجموعه در ارتباط هستند.

حجت الله حیدری از نهایی شدن تفاهم‌نامه همکاری بین اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران و اداره‌ کل اوقاف خبر داد و گفت: سال گذشته مسابقات قرآنی با استقبال جوانان ورزشکار برگزار شد و امسال دومین دوره مسابقات سراسری قرآنی نیز با مشارکت اداره کل اوقاف برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه ۶۰۰ ورزشکار در نخستین دوره مسابقات استانی قرآن کریم ورزش و جوانان شرکت کردند، بیان داشت: مازندران در برگزاری مسابقات قرآن رتبه سوم کشور را کسب کرد.

معاون امورفرهنگی اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران پیوند قرآن، اخلاق، معنویت و ورزش در زندگی انسان را اثرگذار دانست و تصریح کرد: قرآن در پیشرفت و کسب موفقیت ورزشکاران اثرگذار است.

حیدری با بیان اینکه دستگاه‌های قرآنی و فرهنگی می‌توانند در مدال‌آوری بیشتر ورزشکاران نقش ایفا کنند، گفت: ورزشکاران باید اخلاق پهلوانی، قرآنی و دینی را رعایت کنند و در جامعه نشر دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *