ورزش باستانی و زور خانه ای با اعتقادات مردم ایران عجین است

 

نسیم ورزش: مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در مراسم فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای گفت: ورزش باستانی پهلوانی و زورخانه ای یک تاریخ و فرهنگ محسوب می شود و این رشته با سابقه با اعتقادات ملی مذهبی مردم ایران عجین است.

حبیب حسین زادگان  با اشاره به اینکه ورزش استان بر بام جهان ایستاده است، بیان داشت: ورزش باستانی قدمت و سابقه دیرینه دارد که با توجه به سابقه ۳۵۰۰ ساله باید از هر نظر این رشته  و ورزشکاران حمایت شوند.

وی با بیان اینکه ورزش باستانی و زورخانه ای یک ورزش ملی، مذهبی و عرفانی در اعتقادات مردم ایران است، افزود: این رشته ورزشی ضمن کمترین آسیب برای ورزشکاران در روح و جسم ورزشکاران نیز تاثیر دارد.

حسین زادگان با اشاره به اینکه مرام فرهنگ پهلوانی از همان ابتدا به زورخانه آغاز می شود، تصریح کرد: درب های زورخانه برای این کوتاه ساخته می شود که ورزشکاران با تواضع وارد زورخانه ها شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در ادامه گفت: یکی دیگر از مرام های پهلوانی گذشت و جوانمردی ورزشکاران است که همانا از دیر باز این مرام وجود داشته  و نسل به نسل و سینه به سینه انتقال می یابد.
وی با اشاره به اینکه مقرر شد با حمایت استاندار و فرمانداران شهرستان ها در آینده اتفاق خوبی برای ورزش باستانی و زورخانه ای رخ می دهد، اذعان داشت: با همدلی و همکاری همه جانبه می توانیم در رشد و توسعه ورزش باستانی و زورخانه ای موفق باشیم.

حسین زادگان از افزایش تعداد سالن های ورزش باستانی و زورخانه در سطح استان خبر داد و  خاطرنشان کرد: این ورزش علیرغم دست یافتن به اندامی  متناسب و سلامتی وسیله ای برای ارتباط با خداوند بزرگ است.

گفتنی است همزمان با ۱۷ شوال روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای در حضور حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان استان، علی اکبر ناصری نماینده مردم بابل در مجلس، سردار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه کربلا استان، سیدجواد حسینیان رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان، عادل عالیشان معاونت توسعه ورزش همگانی استان، انصار آری رئیس اداره ورزش و جوانان بابل و دیگر مسئولان مراسم بزرگداشتی در  سالن ورزشی زورخانه شهیدان بابل برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *