ورزشکاران مازندران ۱۳۷ مدال طلا گرفتند

 

نسیم ورزش: مدیرکل ورزش و جوانان مازندران آمار مدال طلا ورزشکاران این استان را در رقابت های برون مرزی در سال جاری ۱۳۷مدال اعلام کرد.

حبیب حسین زادگان

حبیب حسین زادگان گفت: که ۹۹ مدال طلا ورزشکاران مازندران در رقابت های برون مرزی سال جاری مربوط به رقابت های جهانی و آسیایی و مابقی نیز مربوط به مسابقات بین المللی ( منطقه ای ) است.

وی مجموع مدال ورزشکاران این استان را در رقابت های برون مرزی در سال جاری ۲۷۹ مدال اعلام کرد که ۴۶ مدال را ورزشکاران زن این استان کسب کردند.

وی تعداد مدال طلا ورزشکاران این استان را در رقابت های آسیایی ۴۴ مدال طلا اعلام کرد و گفت که ورزشکاران این استان سال جاری ۸۵ مدال سه رنگ را در رقابت های آسیایی کسب کردند که ۷۰ درصد آن طلا و نقره است.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران افزود : ورزشکاران این استان در سال قبل تیز ۳۳۴ مدال سه رنگ را در رقابت های جهانی، آسیایی و بین المللی کسب کردند که بیشتر این مدال ها برنز بود.

حسین زادگان اضافه کرد : کسب جمعا ۹۰ مدال طلا در رقابت های جهانی و آسیایی از سوی ورزشکاران مازندران نشان از موفقیت ورزشی این استان در سال جاری است و برای تداوم این مدال ها برای سال آینده باید حمایت بیشتر از ورزش این خطه شمال کشور انجام شود.

به گفته وی میزان مدال آوری ورزشکاران این استان در رقابت های برون مرزی از ۱۷ استان کشور بیشتر است و این استان در کسب مدال رقابت های برون مرزی در رده سه استان اول کشور قرار دارد.

در سال جاری یکهزار ورزشکار مازندران در رده های مختلف به تیم ملی دعوت شدند که بیشترین مدال این استان نیز مربوط به رشته کشتی است.

در این استان ۱۷۰ هزار ورزشکار به صورت سازماندهی در قابل پوشش بیمه ورزشی رقابت ورزشی دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *