ورزشکاران مازندران در مسابقات پارالمپیک درخشیدند

نسیم ورزش : مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: ورزشکاران معلول استان در مسابقات پارالمپیک با کسب شش مدال طلا خوش درخشیدند.

مسابقات پارالمپیک

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ سعید آرام پیش ازظهر دوشنبه در مراسم بزرگداشت روز ملی پارالمپیک بابیان اینکه مظلومیت جامعه ورزشی نابینایان و ناشنوایان نسبت به دیگر قشرها دوچندان است اظهار داشت: هیچکس صدای این ورزشکاران را نمی شوند و توجهی ندارد.

وی با بیان اینکه معلولان نباید مشکلاتی جز درد معلولیت داشته باشند ادامه داد: باید به این افراد به عنوان شهروندان عادی نگریسته و توجه شود.

وی به اهمیت ورزش برای درمان معلولان اشاره و اضافه کرد: ورزش وسیله برای اعتماد به نفس و حل مشکلات اجتماعی و زمینه ای برای بروز توانمندی های معلولان است و نشاط اجتماعی از جمله مسائلی است که با ورزش در بین معلولان ایجاد می شود و در کنار آن ورزش قهرمانی نیز برای این گروه اهمیت زیادی دارد.

مدیرکل بهزیستی مازندارن، دستیابی به اعتلای ورزش و توسعه فرصت ها برای معلولان را از اهداف کمیته پارالمپیک بیان کرد و گفت: نمایش اراده و اعتماد به نفس از جمله اهداف است.

وی با عنوان اینکه ورزش معلولان در استان جایگاه ویژه ای دارد گفت: بیش از پنج هزار و ۵۰۰ ورزشکار در ۱۵ رشته ویژه معلولان فعالیت ورزشی دارند و ۵۰ نفر عضو تیم های ملی هستند.

آرام با اشاره به حضور ۱۱ ورزشکار در مسابقات پارالمپیک گفت: ورزشکاران استان موفق به کسب شش مدال طلال شدند و در این مسابقات خوش درخشیدند.

مدیرکل بهزیستی مازندران خواستار برنامه ریزی منسجم برای بهره گیری از توانمندی های معلولان در سطح ورزش قهرمانی شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو