وجود ۱۵۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در مازندران

 
نسیم ورزش: مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در جلسه هم اندیشی و هماهنگی با اعضای ستاد المپیک ریو ۲۰۱۶ از وجود ۱۵۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در این استان خبر داد.

محسین زادگان مدیرکل ورزش مازندران

 

حبیب حسین زادگان با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۴ ورزشکاران مازندرانی در معیت تیم ملی موفق به کسب ۹۸ مدال جهانی، آسیایی و بین المللی شدند، تصریح کرد: از این تعداد مدال کسب شده توسط ورزشکاران مازندرانی ۴۱ مدال جهانی، ۳۸ مدال آسیایی و ۱۹ مدال بین المللی بوده است.

 
وی با اشاره به اینکه مازندران گل سرسبد ورزش کشور محسوب می شود، اذعان داشت: مازندران به تنهایی برای افتخارآفرینی ورزش جور چندین استان کشور را می کشد اما از نظر اعتبار و تخصیص بودجه با دیگر استان هایی که نشانی از ورزش ندارند، برابری می کند.

حسین زادگان از اهدای جوایز ویژه استاندار به ورزشکاران مازندرانی در المپیک روی ۲۰۱۶ خبر داد و گفت: هر یک ورزشکاران مازندرانی که در المپیک ریو ۲۰۱۶ موفق به کسب مدال شوند جوایز ارزنده ای از سوی استانداری دریافت می کنند.

 

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با اشاره به شانس کسب مدال ورزشکاران مازندرانی در المپیک ۲۰۱۶ ریو تصریح کرد: استاندار قول جوایز نقدی ۱۰۰ میلیون تومانی برای دارنده مدال طلا، ۵۰ میلیون تومانی برای دارنده مدال نقره و ۲۵ میلیون تومانی برای دارنده مدال برنز دادند.

 

وی با بیان اینکه در المپیک ۲۰۱۲ لندن کاروان ورزشی ایران موفق به کسب ۴ مدال طلا شدند، اظهار داشت: از این تعداد ۲ مدال توسط ورزشکاران مازندرانی در المپیک ۲۰۱۲ کسب شد.

 

حسین زادگان از فعالیت ۴۷ هیئت ورزشی در استان و ۷۷۸ هیئت ورزشی در شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به فعالیت بیش از ۱۵۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در مازندران و همچنین  استعدادهای ورزشی شرق تا غرب استان از سوی مسئولان کشوری و وزارت ورزش و جوانان باید به ورزش مازندران نگاه ویژه تری شود.

 
 در پایان جلسه نیز اعضای ستاد به ویژه عسگری محمدیان، مجید ترکان و فیض الله م نفجم از قهرمانان المپیک، جهان و آسیا در مورد موفقیت بیشتر ملی پوشان مازندرانی در المپیک ریو ۲۰۱۶ نکات و نظراتی را ارائه دادند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *