واکنش به گلایه‌های معروف!

 

 

نسیم ورزش: پایان بازی بزرگ تیم ملی والیبال ایران و آمریکا موجی از خوشحالی و غرور را برای همه مردم به‌وجود آورد اما کسانی که این موفقیت بزرگ را رقم زدند پس از پایان بازی که معمولا خوشحالی می‌کنند و عکس یادگاری می‌اندازند، از وقایع به‌وجود آمده خشنود نبودند.

 این مسئله هم در زمانی رخ داد که دولتمردان برای تشکر و قدردانی به رختکن تیم ملی رفتند.

 

محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور، محمود گودرزی وزیر ورزش و ابوترابی‌فرد، نایب‌رئیس مجلس به همراه گروهی از مسئولان در رختکن تیم ملی والیبال با انتقادات تند سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال، که در موفقیت‌های اخیر یکی از مهره‌های کلیدی است، روبه‌رو شدند. سعید معروف که مقامات مسئول را در جلوی خود می‌دید در سخنانی از آنچه عدم‌حمایت از والیبالیست‌ها عنوان می‌کرد، گلایه کرد. او در ابتدا گفت: «گفتن مسائل دیگر برای ما تکراری شده است. برای ما تنها دلخوشی مردم و لحظه‌شماری برای بازی در جلوی جمعیتی که به‌سالن ۱۲هزار نفری آزادی می‌آیند ارزشمند است. برای همه ثابت شده است که ما دنبال شاد کردن مردم هستیم. پارسال شما اینجا بودید و ما دیگر شما را ندیدیم و فکر می‌کنم که دیدار ما همیشه با شما بعد از بردهاست الان هم مطمئن هستم که بعد از اینکه بروید دیگر شما را تا سال آینده نمی‌بینیم.

 

دوست داشتم به جای بیان مشکلات دولت به دروغ هم که می‌شد از ما حمایت می‌کردید. این بازیکنان، کسانی هستند که باید مجسمه آنها را از طلا ساخت. خیلی خوشحالم که در این نسل حضور دارم و افتخار می‌کنم که در مجموعه‌ای کار می‌کنم که آقای داورزنی در آن حضور دارند. افتخار می‌کنم که آقای خوش‌خبر کنار تیم ما هستند. مطمئن هستم که اگر روزی از همدیگر جدا شویم دلمان برای هم تنگ می‌شود. اما احساس می‌کنم که شما از ما جدا شدید. نمی‌دانم تا کی این وضع ادامه خواهد یافت اما آنچه تاکنون رخ داده متأسفانه در حد حرف است. اینکه در دستور کار است، اینکه دولت قرار است حمایت کند، گیر ماده فلان است و… ما همه اینها را می‌دانیم.

 

مشکلات اقتصادی دولت را هم می‌دانیم، بیش از مشکلات اقتصادی دولت، مشکلات اقتصادی خودمان را می‌دانیم. من اگر جای آقای گودرزی بودم، برای این بچه‌ها کاری می‌کردم که تاریخی باشد به‌خاطر اینکه این بچه‌ها کاری کردند که برای رشته‌های دیگر مثال شده است.» اشاره سعید معروف به وعده‌هایی است که پس از موفقیت تاریخی والیبال در سال گذشته به آنها داده شده بود.

 

 

ملی‌پوشان والیبال بعد از موفقیت‌های سال قبل‌شان وعده‌هایی برای پاداش ویژه گرفته بودند که البته به‌دلیل تأکید دولت بر اعطای تسهیلات ویژه به ورزشکاران درصورت موفقیت‌هایشان، از دادن چنین پاداش‌هایی جلوگیری شد. این در حالی است که فوتبالیست‌ها به‌طور مستمر از تسهیلات اعطایی دولت استفاده کرده بودند.

 

البته بعد از آن بود که دعوای‌شان با وزارت ورزش بالا گرفت و در نهایت نصرالله سجادی، معاون ورزش در این‌باره اعلام کرد بنا بر آیین‌نامه پاداش قهرمانان، به والیبالیست‌ها پاداش داده می‌شود. در آیین‌نامه پاداش‌ها هم چیزی به‌عنوان صعود به مرحله نهایی لیگ جهانی وجود نداشت. نکته جالب واکنش رئیس دفتر رئیس‌جمهور است.

 

محمد نهاوندیان البته با بیان اینکه «این دولت بلد نیست دروغ بگوید، راست را به شما می‌گوید.» خطاب به بازیکنان تیم ملی وعده داد:«شما یک کار تاریخی کنید من هم قول می‌دهم یک کار تاریخی کنیم.» این اما تنها پاسخ او نبود چه آنکه ساعتی بعد محمد نهاوندیان، بعد از گفتن خسته نباشید و شنیدن گلایه‌های آنها، این پست را در اینستاگرامش منتشر کرد: «اگر در والیبال می‌توانیم با غیرت و قدرت قهرمانان‌مان در عرصه جهانی حاضر شویم و قواعد بازی را رعایت کنیم و ادب و اخلاق‌مان را نشان دهیم و از قویترین تیم‌ها نهراسیم و پیروز شویم و دل‌های مردم‌مان را شاد کنیم؛ چرا در عرصه‌های دیگر چنین نکنیم؟» نکته جالب اینجاست که بعد از این انتقادات باز هم دولتمردان با بازیکنان تیم‌ملی عکس یادگاری گرفتند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *