واکاوی گذشته، حال و آینده ژیمناستیک از سوی سرمربی تیم ملی

سرمربی تیم ملی ژیمناستیک تداوم حضور مدیران، حمایت از ورزشکاران و مربیان، برگزاری اردوهای مستمر برای تیم ها و اختصاص بودجه لازم را نیاز های اصلی رشته ژیمناستیک عنوان کرد.

 

واکاوی گذشته، حال و آینده ژیمناستیک

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، محمد آذرپی در آخرین روز از برگزاری اردوی تیم ملی ژیمناستیک بزرگسالان در جزیره کیش در مورد وضعیت ژیمناست کاران در اردوی کیش پس از یکسال وقفه در برگزاری اردو گفت: مدتی است که فدراسیون به دلایل مختلف از جمله کمبود بودجه هیچ برنامه ای برای ورزشکاران نداشت.
وی اظهار داشت: پس از این وقفه با انتصاب سرپرست جدید نخستین اردو تیم منتخبین در کیش برگزار شد که به رغم دور بودن طولانی مدت ورزشکاران از اردوها و تمرینات حرفه ای در مجموع وضعیت خوبی را شاهد بودیم.
آذرپی به برگزاری رقابت های رده نوجوانان در اردبیل در هفته آینده اشاره کرد و گفت : ۳۰ شهریور نیز در رقابت های انتخابی قهرمانی کشور در رده جوانان در استان گلستان حضور پیدا می کنیم که نتایج آن در انتخاب تیم جوانان و اردوی بعدی تاثیر گذار است.
وی چشم انداز فدراسیون را حضور ژیمناست کاران در رقابت های قهرمانی آسیا در رده جوانان و بزرگسالان در اردیبهشت ماه سال آینده (تا کنون کشور میزبان انتخاب نشده است) و همچنین رقابت ها ی آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا ( اواخر سال آینده ) عنوان کرد.
سرمربی تیم ملی ژیمناستیک بر ضرورت وجود اردوی برون مرزی به ویژه برای رده جوانان تاکید کرد و به ایرنا گفت: با توجه به برگزاری رقابت های کاپ قهرمانی «ورونی» در روسیه در دو ماه آینده نیاز به اردوهای مشترک برون مرزی بیش از پیش احساس می شود.
وی با تقدیر از زحمات سرپرست کنونی فدراسیون ژیمناستیک برای برگزاری این اردو گفت: هرم ژیمناستیک نیازمند مدیری دلسوز، قاطع و دارای نفوذ است تا بتواند گره از مشکلات این رشته باز کند که خوشبختانه در دوره کنونی شاهد هستیم .
آذرپی با تاکید بر ضرورت استمرار فعالیت مدیران انتخابی اظهار کرد: در چند ماه اخیر تا حدی وضعیت بسامانی را شاهد بودیم و اگر قرار باشد انتخابات دوباره ریاست فدراسیون در مهر برگزار شود، ممکن است شاهد وقفه های طولانی مدت برای فعالیت تیم ملی و بی برنامگی باشیم.
وی از وزارت ورزش خواست تا مدیران انتخابی قوی و تداوم فعالیت داشته باشند تا بتوانند برنامه های دراز مدت خود برای تیم ها، برگزاری اردوها و رقابت ها را عملیاتی کنند.
وی با انتقاد از اینکه حمایت لازم از رشته ژیمناستیک نمی شود، افزود: با دست های خالی، همت ورزشکاران و توانایی مربیان ایرانی توانستیم در رقابت های آسیایی مدال آوری کنیم، اگر حمایت صورت گیرد می توانیم در آسیا و جهان مدال های رنگارنگی کسب کنیم و اگر فدراسیون بتواند حامی مالی قوی جذب کند، می توان به کسب سهمیه المپیک هم امیدوار بود.
آذرپی یاد آور شد: به رغم نداشتن اردوهای برون مرزی کسب عنوان چهارمی از سوی کیخا و خناری نژاد بسیار ارزشمند بود، ما باید کاری کنیم که ژیمناست کاران در رقابت های برون مرزی در سطح آسیا و جهان حضور پیدا کنند تا بتوانیم رنکینگ خود را بالا ببریم.
وی در مورد اردوی جوانان که قرار بود پس از رده بزرگسالان در کیش برگزار شود، گفت: این اردو در استان مرکزی برگزار خواهد شد.

* تجهیزات ژیمناستیک از رده خارج است
آذرپی تجهیزات و امکانات سالن کیش را خوب دانست و به ایرنا گفت: ورزشکاران در کیش احساس راحتی می کنند و امیدواریم در آینده اردوهای بیشتری را در این جزیره برگزار کنیم.
وی با بیان اینکه بسیاری از تجهیزات ورزشگاه ها در رشته ژیمناستیک از رده خارج است، افزود: نخستین کاری که باید رئیس فدراسیون انجام دهد به روز کردن تجهیزات درست و استاندارد است.
سرمربی تیم ملی ژیمناستیک اضافه کرد: تمرین ورزشکاران بیشتر بر روی وسایل قدیمی است و احتمال دارد ورزشکاران آسیب ببینند.
تیم ملی ژیمناستیک هنری بزرگسالان که از عصر سه شنبه ۱۶ شهریور در کیش اردو زده بود، عصر شنبه ۲۰ شهریور به اردوی خود پایان داد.
محمدرضا حمیدی، هادی خناری نژاد، سعید رضا کیخا عبدالله جامعی، نیما بیگدلو و حمید قاقزانی، پدرام زاهدی، محمد احمد کهنی و ایمان خاموشی نفرات حاضر در اردوی کیش بودند.
قرار بود اردوی تیم جوانان نیز پس از این اردو در کیش برگزار شود که به دلایلی در استان مرکزی در اوایل مهر ماه برگزار خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *