والیبال زنان ایران در نخستین گام انتخابی جهان پیروز شدند

نسیم ورزش : تیم ملی والیبال زنان ایران در نخستین مسابقه خود در رقابت های انتخابی جهان در منطقه آسیای مرکزی به پیروزی رسید.

 

والیبال زنان ایران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، رقابت های انتخابی زنان جهان در منطقه آسیای مرکزی از روز گذشته با حضور سه تیم ایران، نپال و مالدیو به میزبانی مالدیو آغاز شده است و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.
تیم ملی والیبال بانوان ایران امروز (شنبه) در نخستین مسابقه خود در این رقابت ها به مصاف نپال رفت و سه بر صفر حریف خود را شکست داد.
شاگردان مایدا چیچیچ سرمربی تیم ملی بانوان ایران در این مسابقه در سه ست متوالی با امتیازهای ۲۵ بر ۱۲، ۲۵ بر ۱۲ و ۲۵ بر ۱۱ به پیروزی رسیدند تا نخستین گام را با اقتدار برداشته باشند.
سودابه باقرپور، شبنم علیخانی، مائده برهانی، زینب گیوه، فرنوش شیخی و نگار کیانی ترکیب شروع کننده تیم ملی والیبال بانوان ایران در دیدار مقابل نپال بودند.
تیم ملی والیبال زنان نپال روز گذشته در نخستین مسابقه این رقابت ها موفق به شکست سه بر صفر مالدیو شد و با پذیرش شکست برابر ایران همانند تیم ایران سه امتیازی شد.
ملی پوشان کشورمان فردا یکشنبه در دومین و آخرین مسابقه خود به مصاف مالدیو میزبان این رقابت ها می روند و درصورت شکست حریف سهمیه حضور در مرحله دوم انتخابی قاره آسیا را که با حضور ۱۰ تیم قاره برگزار می شود، به دست می آورند.
هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان سال ۲۰۱۸ با حضور ۲۴ تیم از ۷ تا ۲۸ مهرماه سال ۱۳۹۷ به میزبانی ژاپن برگزار می شود.
تاکنون حضور سه تیم در این رقابت ها قطعی شده است. آمریکا به عنوان قهرمان سال ۲۰۱۴، ژاپن میزبان سال ۲۰۱۸ و تیم ملی والیبال برزیل به عنوان قهرمان سال ۲۰۱۵ آمریکای جنوبی سه تیم قطعی شده این رقابت ها هستند.
قاره آسیا علاوه بر میزبان، چهار سهمیه دیگر در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد که تیم ها بر اساس مسابقات انتخابی مشخص می شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *