هیات ژوری سلیمی را در حرکات دو ضرب اوت کرد

بهداد سلیمی وزنه بردار فوق سنگین ایران در المپیک ریو در حرکات دو ضرب با سه حرکت خطا از گردونه رقابت ها حذف شد.

بهداد سلیمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ،آخرین روز از رقابت های وزنه برداری المپیک ریو در دسته فوق سنگین از ساعت ۲:۳۰ به وقت ایران در سالن ریو سنتر شهر ریو با حضور ۱۱ وزنه بردار آغاز شد.
سلیمی دارنده مدال طلای المپیک لندن و دو طلای قهرمانی جهان در حرکات یک ضرب پس از آنکه با بلند کردن وزنه ۲۱۶ کیلوگرم رکورد جهان و المپیک را ارتقا داد در حرکات دو ضرب کار خود را با وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی آغاز کرد و با توجه به مصدومیتی که از ناحیه پا برایش ایجاد شده بود، این وزنه را بالای سر برد که داوران این حرکت را خطا اعلام کردند.
سلیمی در حرکت دوم خود این وزنه را بالای سر برد که با سه چراغ سفید داوران مواجه شد اما لحظاتی بعد هیات ژوری در تصمیمی بحث برانگیز این حرکت او را نپذیرفتند تا او برای حرکت سوم روی تخته برود که متاسفانه نتوانست وزنه را بالای سر ببرد و با ناداوری مسلم داوران از بازی های المپیک حذف شدند.
رکورد دارحرکت یک ضرب جهان پیش ازاین به نام سلیمی با وزنه ۲۱۴ کیلوگرم بود که در رقابت های جهانی ۲۰۱۱ فرانسه به ثبت رسیده بود و حسین رضا زاده نیز در المپیک ۲۰۰۴ سیدنی با ۲۱۲ کیلوگرم رکوردار این حرکت بود.
محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی به همراه کادر فنی و تعدادی از ملی پوشان از جمله حبیب الله اخلاقی، دکتر نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی – ورزشی برای تشویق بهداد سلیمی،امیر رضا خادم، سید نصرالله سجادی، غلامرضا شعبانی بهار معاونین وزیر ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، اصغر رحیمی سرپرست کاروان ایران و اعضای تیم ملی دوومیدانی و تعداد زیادی از ایرانیان در ریو سنتر برای تماشای مسابقه بهداد سلیمی حضور داشتند.
کاروان ورزشی ایران تاکنون دو مدال طلا از سوی کیانوش رستمی و سهراب مرادی در وزنه برداری در وزن های ۸۵ و ۹۴ کیلوگرم و دو مدال برنز از سوی سعید عبدولی در وزن ۷۵ کیلوگرم و قاسم رضایی در وزن ۹۸ کیلوگرم کشتی فرنگی کسب کرده است.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک ۲۰۱۶ از ۱۵ تا ۳۱ مرداد با حضور ۱۰ هزار و ۴۴۴ورزشکار از ۲۰۶ کشور و برپایی ۳۰۴ رویداد در ۲۸ رشته ورزشی در شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار می شود.
کاروان ورزشی ایران با ۶۴ ورزشکار در۱۴رشته بوکس،پینگ پنگ، تیراندازی، تیر و کمان، قایقرانی، وزنه برداری، دوومیدانی، تکواندو، جودو، شمشیربازی، والیبال، کشتی آزاد و فرنگی، شنا و دوچرخه سواری در این دوره از بازیهای شرکت کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *