همگانی کردن ورزش در مازندران با چاشنی تقابل!/رفتارهای آمرانه و موضع بالا راهگشا نخواهد بود

 

اختصاصی نسیم ورزش/سید مجید محمدیان: توسعه همگانی در کشور یکی از مصادق های بارز ایجاد جامعه شاداب و سالم و یکی از ارکان مهم پیشرفت در حوزه ورزش محسوب می شود.

عادل عالیشان

توسعه همگانی یک فرهنگ است که به تمامی جامعه تعمیم داده خواهد شد و جامعه هدف در آن گستردگی فراوانی دارد.

ورزش های همگانی یکی از راه های توسعه ورزش می باشد و فرم های مختلفی در خصوص بسط ، گسترش و همگانی کردن ورزش در کشور وجود دارد.

وزارت ورزش با تشکیل معاونت همگانی سعی بر رفع موانع پیش روی همگانی کردن ورزش داشته است. البته چقدر در این خصوص موفق بوده است خود سوالی است که باید برای جواب آن باید ها و نباید های ورزش کشور را مورد نقد قرار داد.

استان مازندران در توسعه ورزش همگانی کارهای نکرده زیادی دارد و باید کارهای زیرساختی صورت گیرد.

حوزه معاونت همگانی دستگاه ورزش  ، هیات همگانی، هیات روستایی ، انجمن های ورزشی و سایر هیات ها در استان مازندران و شهرداری ها و سایر دستگاه های دولتی مازندران می توانند سهم بسزایی در توسعه ورزش همگانی مازندران داشته باشند.

معاونت همگانی دستگاه ورزش مازندران در خصوص ایجاد فضای همدلی و اتحاد در بین هیات های ورزشی مرتبط می تواندموثر عمل کند.

درگیری ها و حواشی فراوانی در این حوزه گریبان گیر توسعه ورزش همگانی شده است و در حال حاضر سدی عظیم در جهت رسیدن به دستاوردهای مطلوب می باشد.

چطور می شود با این حاشیه های فراوان و عدم اتحاد و همدلی فی مابین معاونت حوزه همگانی دستگاه ورزش و هیات های مرتبط مانند هیات روستایی و همگانی مازندران به حضور موثر شهرداری ها و سایر دستگاه های اجرایی امیدوار بود.

تاکید مقام معظم رهبری بر توسعه ورزش همگانی در کشور می تواند فرصت مغتنمی در جهت گسترش و افزایش زیرساختهای مطلوب در این راستا  باشد.

بیانات مقام معظم رهبری بعنوان فصل الخطاب و نقشه راه در این راستا می تواند سبب ساز نگاه ویژه مسئولین در این امر باشد که این فرصت را در مازندران باید مغتنم شمرد.

لزوم موجودیت معاونت توسعه ورزش همگانی مازندران در بهبود فعالیت های این حوزه و ایجاد فضای همدلی و پیشرفت و انجام کارهای ستادی در این عرصه می باشد.

حسین زادگان بعنوان متولی دستگاه ورزش نشان داده است که دغدغه های فراوانی در توسعه و  همگانی کردن ورزش مازندران دارد. البته حضور شخص مدیرکل و رفع حواشی موجود می تواند پیکره ورزش همگانی مازندران را ساماندهی کند.

نمی توان به طور کامل عالیشان معاون حوزه همگانی مازندران را مقصر تمام ناکامی های حوزه همگانی بدانیم زیرا همگانی کردن ورزش نیازمند حمایت سایر دستگاه های دولتی و مخصوصا حضور موثر شهرداری های سراسر استان می باشد و دستگاه ورزش نمی تواند به تنهایی سبب ساز توسعه و گسترش ورزش شود. اعتبارات خوبی در شهرداری ها وجود داردکه در اینخصوص برنامه ریزی مدونی صورت نگرفته است.

البته نباید فراموش کنیم که در راستای بهبود همگانی کردن ورزش مازندران با برنامه ریزی و با سطح مدیریتی بالا و کارگشاه باید سیاست تقابل را کنار گذاشت و به عادل عالیشان باید گفت که رفتارهای عامرانه و موضع بالا راهگشا نخواهد بود.

از مدیر ورزش و جوانان مازندران انتظار می رود که در حوزه همگانی مازندران که با تاکیدات مقام معظم رهبری نیز همراه می باشد ورود کرده و حواشی موجود و غیر قابل کتمان این حوزه را مدیریت کند.

ورزش مازندران نیازمند آرامش می باشد ولی این به این معنا نیست که درب نقد را ببندیم و چشمان را بر روی مشکلات و موانع پیش روی موفقیت های ورزشی بسته نگه داریم. آرامش در فضای ورزش با تعامل و همدلی ایجاد می شود نه با رفتارهای آمرانه و موضع بالا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *