همگانی کردن ورزش مازندران بدون مساعدت سایر نهادها میسر نخواهد شد

اختصاصی نسیم ورزش / سید مجید محمدیان: همگانی کردن ورزش زمینه توسعه و سلامت جامعه را ایجاد میکند.  همگانی کردن ورزش مازندران با همراهی تمامی دستگاه های اجرایی و کمک و مساعدت به اداره کل ورزش و جوانان مازندران میسر خواهد بود نمی توان بدون حمایت و بودجه و منابع انسانی سایر دستگاه های اجرایی انتظار همگانی کردن ورزش مازندران باشیم.

 

فاز دوم تزریق خون تازه مدیریت ورزشی

معاونت توسعه ورزش همگانی دستگاه ورزش مازندران اقدامات قابل توجهی در جهت توسعه و حساس کردن دستگاه های اجرایی مازندران صورت داده است.
عادل عالیشان و همکارانش در حوزه معاونت توسعه ورزش همگانی به خوبی اقدامات بسزایی صورت داده اند و نمره قابل قبولی را کسب نموده اند.
در این میان پیاده روی، دوهای عمومی، کوه پیمایی و دوچرخه سواری در تامین سلامت افراد از جایگاه مهمی برخوردارند.
سکته مغزی، بیماری های قلبی و عروقی که رتبه نخست مرگ و میر در جهان را تشکیل می دهند به دلایلی از جمله کم تحرکی یا چاقی به سراغ جوانان آمده است.

همگانی
برگزاری مسابقات عمومی، مهیا کردن زیر ساختها و تبلیغات عمومی از عوامل تشویق به ورزش و تامین سلامت است و با گسترش فرهنگ ورزش می توان جامعه ای با انسان های سالم ، تندرست و با نشاط داشت.
مردم استان در ورزش همگانی حضور فعال دارند لذا تقویت و توسعه ورزش همگانی بایستی مورد توجه مسئولین قرار گیرد.
هر جا فضای مناسب باشد، محل ورزش شهروندان می شود فعال کردن ورزش در سازمانها و ادارات نیز بایستی از جمله برنامه های مهم و اساسی دستگاه های اجرایی و دستگاه ورزش باشد.
کارمندان قشر بزرگی از جمعیت استان را تشکیل می دهند که اغلب هر کدام سرپرست خانوار هستند و می توانند در زمینه ورزش بر اعضای خانواده های خود تاثیرگذار باشند به همین دلیل بایستی با همکاری بسیج ادارات، به دنبال تقویت ورزش کارمندان باشیم.
مدارس نیز یکی از مناطقی است که می تواند در توسعه و نهادینه کردن فرهنگ ورزش همگانی نقش مهمی ایفا کند. جمعیت قابل توجهی بعنوان دانش آموز در استان مشغول تحصیل هستند که در کنار والدین خود جمعیت عظیم برای نهادینه کردن ورزش همگانی به شمار می روند.

همگانی2
در شرایط فعلی نسبت به سال گذشته در عرصه ورزشهای همگانی استان تحولات مثبتی ایجاد شده و با پای کار آمدن شهرداری ها شاهد توسعه بیش از پیش ورزش همگانی در استان خواهیم بود.
دوچرخه سواری از دیگر ورزشهایی است که همگانی شمرده می شود و برای توسعه این رشته ورزشی که هم در سلامتی و هم در کاهش آلودگی هوا نقش دارد بایستی زیر ساخت های لازم و پیشنهاداتی برای اصلاح برخی مسیرها با تلاش مسئولین شهری و هیات های ورزشی مربوطه ایجاد شود.
زیر ساختها و امکانات برخی بوستان ها ورزش همگانی مهیا و کافی است و باید تلاش کنیم در هر محله یا منطقه یک بوستان با امکانات و فضای کافی برای ورزش مردم فراهم شود.

همگانی3
ایجاد ایستگاه های سلامت وجود دارد که تکمیل کننده ورزش همگانی خواهد بود باید در جهت رشد توسعه همگانی دستگاه های اجرایی مازندران بیکار نباشند و با برنامه ریزی اتفاقات خوب را رقم زنند.
با توجه به فرهنگ دینی و ارزشی حاکم بر جامعه راه اندازی بوستان های مخصوص بانوان یا اختصاص بخشی از بوستان ها برای استفاده انحصاری بانوان نقش مهمی در استفاده این قشر از جامعه از فضاهای ورزشی و افزایش افراد فعال در عرصه ورزشهای همگانی دارد.
ایجاد زیر ساخت ها و سالنهای ورزشی یا محصور کردن بخشی از بوستان های استان برای بانوان تاثیرگذار خواهد بود نباید از نقش مهم بانوان در توسعه ورزش بانوان غافل شویم.
نباید دستگاه های اجرایی مازندران از نقش مهم و کلیدی خود در جهت توسعه ورزش همگانی غافل شوند.
مشارکت مساجد، حوزه های علمیه و مدارس در توسعه ورزش برای همه موثر می باشد و به معنای واقعی میتوان همگانی کردن ورزش را نهادینه نمایم.
ورزش همگانی منحصر به پیاده روی نیست اما این موضوع به دلیل اینکه در دسترس، آسان و بدون هزینه است و برای همه میسر است مورد توجه مردم می باشد لذا بایستی سعی شود تا در بخش های مختلف مسیرها و امکانات لازم برای حضور بیشتر شهروندان در این زمینه فراهم شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو