همپنان خبری از ملی‌پوشان نامدار تیم محمد بنا نیست

نسیم ورزش : برنامه‌ آماده سازی تیم متحول شده کشتی فرنگی در حالی بعد از المپیک ریو آغاز شد که همچنان خبری از ملی‌پوشان نامدار تیم محمد بنا و مدعیان مورد وثوقش نیست.

ملی‌پوشان نامدار تیم محمد بنا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، پس از ناکامی کشتی فرنگی ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو و تغییر و تحولات اساسی در بدنه مدیریتی تیم ملی، سکان هدایت این تیم بحران زده به دست علی اشکانی سپرده شد. این سرمربی جوان و باانگیزه نیز از همان ابتدای قبول مسئولیت، بارها اعلام کرد، درب اردوی تیم ملی به روی تمامی مدعیان قدیم و جدید باز است و فرنگی کاران ناکام المپیکی نیز می توانند پابه پای جوانان اردونشین با حضور در خانه کشتی به تمرین و کمک به تیم ملی بپردازند؛ اما از همان روز بازگشت تیم کم فروغ محمد بنا به تهران، خبری از نامهای بزرگی همچون حمید سوریان، امید نوروزی، قاسم رضایی و سعید عبدولی در اردوهای تیم ملی نشد.

غیبت و سکوت معنادار فرنگی‌کاران المپیکی حتی بعد از دعوت رسمی به اردوی تیم ملی هم ادامه داشت تا اینکه شورای فنی تصمیم گرفت در اردوی اخیر تیم ملی که از فردا در خانه کشتی تهران آغاز می شود از این نفرات دعوت به عمل نیاورد. بدین ترتیب تکلیف میراث المپیکی محمد بنا و ملی پوشان همیشه در صحنه او تا حد زیادی روشن شد و حالا این نفرات با توجه به برخورداری از سهمیه حضور در جام جهانی ۲۰۱۷، تنها یک فرصت دیگر برای اعلام وجود و حضور دوباره در صحنه دارند.

البته تکلیف اکثر شاگردان محمد بنا پیش از المپیک هم مشخص بود و وضعیت برخی از چهره های دیگر نیز پس از بازگشت از ریو مشخص شد. حمید سوریان که با شرایطی ناآماده و مبهم در المپیک به میدان رفت و بعید است دوباره فکر بازگشت به میادین را داشته باشد. حبیب اله اخلاقی هم که با خداحافظی از دنیای قهرمانی، وارد عرصه مدیریت شد و هم اکنون سرپرستی انستیتو بین المللی کشتی را برعهده دارد. بشیر باباجانزاده هم که از هماهن ابتدا اعزامش به المپیک با انتقادات و ابهامات زیادی همراه بود با توجه به حضور سنگین‌وزن‌های جوان و باانگیزه، دیگر جایی در صف مدعیان ندارد؛ مگر اینکه دوباره یک حامی بزرگ مثل محمد بنا را پشت سر خود داشته باشد و بتواند بدون زحمت و حضور در مصاف انتخابی به دوبنده تیم ملی دست یابد.

در این بین تنها امید نوروزی، قاسم رضایی و سعید عبدولی شرایط حضوری دوباره در عرصه ملی را دارند. این نفررات با توجه به برخورداری از سهمیه حضور در جام جهانی فعلا در اردوی فرنگی کاران برای جام تختی شرکت نمی کنند، اما می‌توانند قبل از این جام جهانی با حضور در اردوهای تیم ملی، رسما اعلام بازگشت و حضور کنند.

آنچه مسلم است، سکوت و انزوای میراث المپیکی محمد بنا با توجه به نتایجی که در ریو رقم زدند، چندان دور از ذهن نبود، اما نباید فراموش کرد کشتی فرنگی ایران هم اکنون در حال پوست اندازی و جوانگرایی است تا شاید بتواند ناکامی در المپیک امسال را با موفقیت در المپیک ۲۰۲۰ توکیو جبران کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *