هلال احمر مازندران به ۵۳۰ دستگاه خودروی در برف مانده امدادرسانی کرد

نسیم ورزش : امدادگران و تجاتگران هلال احمر مازندران در ۲۴ ساعت گذشته به سرنشینان ۵۳۰ دستگاه خودروی در برف مانده در محورهای مختلف استان امدادرسانی کردند.

 

530 دستگاه خودروی در برف

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش  ، ۲ هزار و ۱۲۰ تن از سرنشینان این خودروها در پی برودت هوا و ریزش برف در محورهای کوهستانی استان زمینگیر شده بودند.
تیم های امداد و نجات بین شهری هلال احمر مازندران مستقر در پایگاههای محورهای مواصلاتی هراز ، کلاردشت ، دوهزار، نیالا ،کجور و لیماکده به سرنشینان خودروهای زمینگیر شده خدمات مورد نیاز را ارائه کردند.
اقدامات امدادی با حضور ۱۱ تیم امدادی مجهز و به کارگیری ۱۲ دستگاه خودروی امدادی و پشتیبانی انجام شد.
سامانه سرد و بارشی از شنبه هفته جاری وارد مازندران شد که علاوه بر بارش باران در مناطق جلگه ای و برف در مناطق کوهستانی ، سبب کاهش بیش از ۱۰ درجه ای دمای هوا بویژه در ۲۴ ساعت گذشته در مناطق مختلف شد.
محورهای کوهستانی مازندران از جمله هراز و کندوان هم در این مدت چندین بار به خاطر ریزش زیاد برف و بهمن مسدود و بازگشائی شد و از شب گذشته هم تردد در آنها تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
علاوه بر هراز ، کندوان و فیروزکوه که مازندران را به پایتخت وصل می کنند ، جاده کیاسر – سمنان در ساری و نیالا – دامغان در بهشهر هم از دیگر محورهای کوهستانی مازندران هستند .
بر اساس اعلام هواشناسی مازندران در ۲۴ ساعت گذشته در برخی از مناطق کوهستانی استان تا ۲۰ سانتی متر برف باریده است .
پیش بینی هواشناسی نشان می دهد که سامانه سرد و برفی تا پایان روز جمعه میهمان مازندرانی هاست و دمای هوا در این استان هم در این مدت به زیر صفر خواهد رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *