هفت طرح گردشگری مازندران در سال جاری به بهره برداری رسید

نسیم ورزش : معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت که امسال هفت طرح گردشگری مازندران با سرمایه گذاری ۸۰ میلیارد تومان در مازندران به بهره برداری رسید.

 

هفت طرح گردشگری مازندران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، حسن خیریان پور روز شنبه در آئین بهره برداری از مجموعه اقامتی و تفریحی باروژ شیرود شهرستان تنکابن که همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر صورت گرفت ، افزود : غرب مازندران به دلیل دارا بودن جذابیت های طبیعی و مناطق گردشگری و برخورداری از دو فرودگاه و یک بندر فعال و دو تله کابین مقصد میلیون ها گردشگر است و باید بستر لازم برای میزبانی از این تعداد مسافر فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه در کنار تشکیل پنجره واحدکشاورزی و صنعت و معدن ، پنجره واحد گردشگری نیز ایجاد شده است ، اظهار داشت : ستاد تسهیل و رفع موانع گردشگری در استان تشکیل شده تا سرمایه گذاران بدون دغدغه به توسعه این صنعت در مازندران با رعایت فرهنگ بومی و شعائر دینی و اسلامی اقدام نمایند.
خیریان پور خاطرنشان کرد : مطالعات بوم گردی در استان به پایان رسیده و مبنای کار گردشگری قرار گرفته است.
سرمایه گذار پروژه باروژ و کارآفرین نخبه صنعتی دردهه های ۸۰ و ۹۰ جشنواره های ملی و استانی در آیین بهره برداری از این طرح گردشگری گفت : این مجموعه در زمینی به مساحت ۱۲ هزار متر و با زیربنای ۳ هزار متر دارای ۲۵ واحد اقامتی به ظرفیت ۱۵۰ نفر می باشد و برای بیش از یکصد نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
مصطفی صفوی با بیان اینکه برای احداث این مجموعه هفت میلیارد تومان هزینه شده است ، افزود : این پروژه دو سال پیش به دلیل برخی مشکلاتی که برای صاحب قبلی آن به وجود آمد ، مسکوت مانده بود که پس از تحویل گرفتن نسبت به تکمیل و راه اندازی ان اقدام نمودیم.
وی اظهار داشت : برای احداث این مجموعه از متخصصین جوان استفاده شده و امکاناتی از قبیل کافی شاپ ، کلبه سنتی ، اقامتگاه تفریحی و رستوران در نظر گرفته شده است.
به گفته این سرمایه گذار ، ظرفیت های بالقوه عظیمی در این منطقه وجود دارد که در صورت حمایت دستگاه های اجرایی در استان و شهرستان می توانیم آنها را به بالفعل تبدیل کنیم.
نماینده مردم تنکابن ، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت : مهم ترین اولویت برای یک سرمایه گذار امنیت است که باید با تمام توان بستر لازم را جهت جذب سرمایه گذار و فعالان اقتصادی فراهم نماییم.
شمس الله شریعت نژاد با بیان اینکه غرب مازندران از لحاظ ظرفیت های گردشگری در کشور کم نظیر است ، افزود : بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی باید بخش خصوصی را در زمینه های مختلف بویژه گردشگری وارد کنیم تا زمینه اشتغال و تولید در کشور فراهم شود.
وی اظهار داشت : نبود اسکله تفریحی در دریای خزر با ۸۰۰ کیلومتر طول ، عدم توسعه پارک داری در جنگل ها و نبود امکانات در مناطق ییلاقی از مهمترین مشکلاتی است که صنعت گردشگری منطقه را با مشکل مواجه کرده است.
شریعت نژاد مسیر طولانی بروکراسی در بخش دولتی را برای سرمایه گذاران عذاب آور دانست و خاطر نشان کرد : دولت در سال های اخیر رونق کسب و کار را در اولویت برنامه های خود قرار داده و با وجود همه مشکلاتی که در بخش تامین منابع مالی دارد می کوشد تا حرکت چرخ اقتصادی کشور را تسریع بخشد.
وی تصریح کرد : با رونق کسب و کار و فعال شدن بخش های اقتصادی کشور شاهد کاهش تهدیدها در جامعه خواهیم بود و بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی از خانواده ها دور خواهد شد.

شهرستان ۱۶۲ هزار نفری تنکابن در غرب مازندران واقع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *